9 najprzystojniejszych współczesnych pisarzy

8 marca 2014

Wprawdzie w literaturze bardziej od wyglądu liczy się talent i wyobraźnia, uznaliśmy, że Dzień Kobiet to dobra okazja, aby przygotować dla naszych czytelniczek ?coś dla oka?. Oto 9 najprzystojniejszych, naszym zdaniem, pisarzy z całego świata, których powieści zostały przetłumaczone na polski.

1. Jens Lapidus

Jens Lapidus

Zawsze elegancki autor kryminałów ze Szwecji i były prawnik, który zasłynął powieścią ?Szybki cash?, czyli pierwszą częścią tzw. „Czarnej Trylogii Sztokholmskiej”, łączącej mroczną, intrygującą fabułę ze znakomicie odmalowaną atmosferą niebezpiecznego miasta i realizmem językowym.

2. Richard Mason

Richard Mason

Angielski przystojniak urodzony w RPA, który swoją debiutancką powieść, ?Podwójne gry?, opublikował, kiedy był jeszcze 21-letnim studentem Oksfordu. Książka sprzedała się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy i została przełożona na 22 języki. Sława nie zawróciła mu jednak w głowie. Kolejną powieść Mason wydał dopiero po sześciu latach. Od tego czasu publikuje regularnie, aczkolwiek prasa nie poświęca mu już tyle uwagi, co kiedyś.

3. Nick McDonell

Nick McDonell

Szalony nowojorczyk, który rozpoczął karierę w wieku siedemnastu lat od kontrowersyjnej powieści ?Odlot? o uzależnieniu od narkotyków, a także o przemocy i seksie wśród nastolatków z Manhattanu. Wychwalany przez Huntera S. Thompsona i Joan Didion do dzisiaj zaliczany jest do grupy najciekawszych młodych amerykańskich pisarzy.

4. Craig Thompson

Craig Thompson

Jeden z najzdolniejszych współczesnych twórców komiksowych. Thompson nie tylko potrafi pisać ciepłe i poruszające historie dla nadwrażliwców, ale również znakomicie rysować. A jest przy tym wyjątkowo nieśmiałym i sympatycznym osobnikiem.

5. China Miéville

China Mieville

Ceniony angielski pisarz fantastyki, który może pochwalić się nie tylko niesamowitą wyobraźnią, ale także sportową sylwetką, jaką rzadko widujemy u pisarzy. Co ciekawe, Miéville jest również aktywnym politykiem, startował nawet do Izby Gmin jako reprezentant koalicji Socialist Unity.

6. Khaled Hosseini

Khaled Hosseini

Autor wychwalanego ?Chłopca z latawcem? i zawodowy lekarz, który zawdzięcza swoją urodę pochodzeniu. Hosseini urodził się w Kabulu (Afganistan), a w jego żyłach płynie mieszanka krwi tadżyckiej i pasztuńskiej.

7. Joshua Ferris

Joshua Ferris

Intelektualista z poczuciem humoru. Finalista National Book Award i laureat PEN/Hemingway Award znany jest polskim czytelnikom i czytelniczkom z jednej powieści ? ?I tak doczekaliśmy końca? określanej mianem biurowego ?Paragrafu 22?.

8. Sebastian Junger

Sebastian Junger

Amerykański pisarz i dziennikarz nazywany czasem współczesnym Hemingwayem. Typ twardego faceta, który posiada własny bar, przez 15 miesięcy towarzyszył plutonowi marines w okrytych złą sławą górach Afganistanu, a na dokładkę uwielbia pisać o morzu.

9. Isaac Marion

Isaac Marion

Idol nastolatek i autor bodaj pierwszego romansu zombie pt. ?Ciepłe ciała?. Marion pisze obecnie sequel książki, można więc liczyć, że liczba zakochanych nastolatek będzie jeszcze większa.

Tematy: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: zestawienia