Warszawa Mirona Białoszewskiego w Domu Spotkań z Historią

26 listopada 2014

warszawa-mirona-dsh
W czwartek 27 listopada w Domu Spotkań z Historią w Warszawie odbędzie się spotkanie, podczas którego Tadeusz Sobolewski, Piotr Kubkowski i Weronika Parfianowicz-Vertun będą rozmawiać o powiązaniach Mirona Białoszewskiego i jego twórczości z Warszawą.

Ślady Warszawy w poezji i poezji w Warszawie, archiwalne zdjęcia i nagrania ? o warszawskim poecie i Warszawie Białoszewskiej opowiedzą Tadeusz Sobolewski, przyjaciel poety, autor monografii „Człowiek Miron” oraz Piotr Kubkowski i Weronika Parfianowicz-Vertun, współautorzy książki „Tętno pod tynkiem” o powiązaniach Białoszewskiego z Warszawą. Trzydzieści lat po śmierci Mirona Białoszewskiego młodzi uczeni rysują podwójną mapę jego Warszawy. Pokazując, co widział z okien na Chamowie, przypominają objawienie na Siekierkach. Proponują czytanie jego prozy jako rozwiązywanie zagadki ? przełożenie punktów przestrzeni na utajnioną siatkę relacji i interakcji.

Podczas spotkania zostaną odczytane także wiersze poety i fragmenty jego prozy. Spotkanie poprowadzi Alicja Rosé (Kultura Liberalna). Wstęp wolny. Organizatorem wydarzenia jest Dom Spotkań z Historią w Warszawie. Spotkanie odbędzie się w czwartek 27 listopada 2014 roku o godz. 18.00.

fot. Irena Jarosińska/Ośrodek KARTA; plakat: Alicja Rosé

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia