Książka GO. Znajdź ukryte książki w Gdańsku i udowodnij, że nie tylko Pokemonami świat się interesuje!

1 sierpnia 2016

Gdansk-ksiazka-GO
Od kilku tygodni świat szaleje na punkcie Pokemon Go: gracze biegają ze smartfonami po ulicach miast w poszukiwaniu wirtualnych stworków. Czyż nie ciekawiej byłoby jednak szukać w podobny sposób prawdziwych książek? Taka okazja nadarzy się niebawem w Gdańsku.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku we współpracy z Rafałem Hetmanem z bloga „Czytam recenzuję” zaprasza do poszukiwania książek, które w długi weekend sierpniowy zostaną rozmieszczone w różnych lokacjach Gdańska. Zadanie nie będzie łatwe! Książki mają być ukryte, więc trzeba się nagłowić, aby je odnaleźć, ale satysfakcja gwarantowana!

Akcja adresowana jest zarówno do mieszkańców, jak i turystów przebywających w mieście, a odbędzie się w długi weekend od 13 do 15 sierpnia. W sobotni poranek, 13 sierpnia, na stronie internetowej biblioteki i wydarzeniu na Facebooku pojawią się wskazówki co do kryjówek konkretnych tytułów. W różnych dzielnicach miasta: Śródmieściu, na Dolnym Mieście we Wrzeszczu oraz w Oliwie zostanie ukrytych kilkadziesiąt nowości wydawniczych. Na wytrwałych czekają same gorące tytuły, takie jak: „Projekt prawda” Mariusza Szczygła, „Niemiec” Włodzimierza Nowaka, „Skucha” Jacka Hugo-Badera, „Dziewczyna z pociągu” Pauli Hawkins, „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes czy „Więcej Krwi” Jo Nesbo.

„Wyobraź sobie, że mijasz ulubione ulice, wchodzisz w różne zakamarki miasta, a tam odnajdujesz wymarzoną książkę” – zachęcają organizatorzy. Pomóż im udowodnić, że nie tylko Pokemonami świat się interesuje.

Szczegółowe informacje na temat zasad szukania książek znajdziecie na stronie biblioteki.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia