17 czerwca rozpocznie się Festiwal Książki Opole 2016

7 czerwca 2016

festiwal-ksiazki-opole-plakat
Katarzyna Bonda, Mariusz Szczygieł, Szymon Hołownia, Janusz Leon Wiśniewski, Michał Rusinek, Jakub Żulczyk, Fisz Emade, Julia Marcell i wiele innych gwiazd kultury przyjedzie na Festiwal Książki Opole 2016. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 17 ? 18 czerwca w Filharmonii Opolskiej, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej oraz placu przy bibliotekach.

Podczas targów książki w Filharmonii Opolskiej, mieszkańcy będą mieli możliwość kupienia wielu nowości książkowych po okazyjnych cenach. W targach weźmie udział ponad czterdzieści największych wydawnictw w Polsce. Dla Opolan przygotowano bogaty program festiwalowy. W czwartek 16 czerwca odbędzie się spotkanie z Krystyną Czubówną w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W piątek, 17 czerwca przewidziane są liczne spotkania i warsztaty dla dzieci. Natomiast w godzinach popołudniowych na scenach festiwalowych zagoszczą: Monika Kuszyńska, Tomasz Lipiński, Andrzej Pilipiuk, Janina Ochojska, Monika Witkowska i Mariusz Szczygieł. Muzyczne podsumowanie dnia zaplanowano podczas koncertu w Filharmonii Opolskiej.

W sobotę 18 czerwca na festiwalowych scenach odbędą się spotkania m.in. z Januszem Leonem Wiśniewskim, Krzysztofem Vargą, Remigiuszem Mrozem, Tymonem Tymańskim, Michałem Olszańskim, Szymonem Hołownią, Michałem Rusinkiem, Katarzyną Puzyńską, Mathiasem Nawratem, prof. dr hab. Stanisławem Sławomirem Nicieją , Anną Dziewit?Meller, Tomaszem Michniewiczem, Jakubem Żulczykiem i Katarzyną Bondą i wieloma innymi. Przewidziane są również liczne spotkania i warsztaty dla dzieci.

W sobotni wieczór naprzeciw Drukarni Opolgraf, na placu zieleni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, a tuż po spotkaniu – koncert z gwiazdami Męskiego Grania, na którym wystąpią Julia Marcell i Fisz Emade Tworzywo! Wstęp na wszystkie imprezy w ramach Festiwalu Książki Opole 2016 jest bezpłatny.

Festiwal Książki Opole 2016 to nie tylko spotkania autorskie i koncerty, ale także Wielkie Opolskie Dyktando. W sobotę 18 czerwca wybrany zostanie Mistrz Ortografii. Na Opolan czeka również wiele konkursów w tym Konkurs poetycki organizowany z Galerią Solaris Center. Do wygrania nagrody książkowe oraz oryginalna kampania promocyjna „I wiersz do tego”! W ramach Festiwalu Książki Opole 2016 odbędzie się konferencja poświęcona nowym trendom w poligrafii, która będzie miała miejsce 17 czerwca o godz. 13:00 w restauracji Venezia w Opolu.

Festiwal Książki Opole odbywa się pod patronatem Booklips.pl.

festiwal-ksiazki-opole-plakat2

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia