banner ad

Robert Kirkman jest rozczarowany, że George R.R. Martin ujawnił zakończenie swojej sagi twórcom serialu „Gra o tron”

7 czerwca 2016

Kirkman-kontra-Martin
Robert Kirkman, autor serii komiksowej „Żywe trupy”, na podstawie której powstaje cieszący się dużą popularnością serial stacji AMC, jest rozczarowany postawą George?a R.R. Martina, który ujawnił twórcom „Gry o tron”, jak zakończy się saga „Pieśń lodu i ognia”.

Z racji tego, że Kirkman już jakiś czasu temu wymyślił zakończenie swego komiksowego cyklu o „Żywych trupach”, dziennikarz „The Rolling Stone” zapytał go, czy kiedykolwiek rozważał przekazanie tej informacji Scottowi M. Gimple, który prowadzi produkcję serialu, aby scenarzyści mogli zmierzać fabularnie ku podobnemu zakończeniu. „Nigdy bym tego nie zrobił” ? odpowiedział Kirkman. „To jest jedna z tych rzeczy, którą rozczarował mnie George R.R. Martin. Powinien powiedzieć: ?Pierdolcie się. Pogódźcie się z tym, że dojdę do tego, kiedy będę gotowy”.

Kirkman uchodzi za jednego z najbardziej pracowitych twórców komiksowych w ostatnim czasie. Aktualnie wypuszcza na rynek w comiesięcznych zeszytach kilka popularnych serii komiksowych („Żywe trupy”, „Invincible”, „Outcast”, „Thief of Thieves”), na dodatek angażuje się w produkcję kolejnych seriali, jakie powstają na ich podstawie. Po „Żywych trupach” na Cinemax zadebiutował „Outcast: Opętanie”, a stacja AMC przymierza się już do realizacji „Thief of Thieves”.

Martin jest dużo starszy od Kirkmana i ma o wiele wolniejsze tempo pisania. Nad „Wichrami zimy” pracuje od 2011 roku, jednak i zadanie ma trudniejsze, ponieważ narracja powieściowa jest bardziej rozbudowana niż scenariusz komiksowy i wymaga większych nakładów czasowych. Trudno więc ocenić, ile lat musieliby czekać twórcy „Gry o tron” na ukończenie serialu, gdyby Martin miał wykazać się postawą, jakiej oczekiwałby Kirkman.

[am]
fot. Gage Skidmore

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy