Autorka kryminałów Joanna Opiat-Bojarska współprowadzącą serię dokumentalną „DNA polskich zbrodni” na kanale CBS Reality

17 września 2019


Autorka kryminałów Joanna Opiat-Bojarska będzie wspólnie z youtuberem Marcinem Myszką prowadzić program dokumentalny „DNA polskich zbrodni”. To druga ? po serii „Zawód: profiler” ? polska produkcja kanału CBS Reality. Prowadzący opowiedzą o dziesięciu najgłośniejszych zbrodniach popełnionych w Polsce w ostatnich latach i wraz z zaproszonymi ekspertami przybliżą widzom tajniki pracy śledczych i biegłych.

Dokumentalna seria kryminalna „DNA polskich zbrodni” składa się z 10 odcinków. Każdy z nich dotyczy jednej sprawy kryminalnej, która wydarzyła się w Polsce w ciągu ostatnich lat. Joanna Opiat-Bojarska i Marcin Myszka przedstawią widzom wydarzenia krok po kroku, skupiając się na wszystkich istotnych szczegółach, a także przyjrzą się metodom pracy policji i techników kryminalnych, które doprowadziły do rozwiązania sprawy.

Joanna Opiat-Bojarska, autorka poczytnych kryminałów, nie boi się poruszać w swych książkach trudnych, niewygodnych, ważnych społecznie tematów. Często konsultuje się ze specjalistami, aby zadbać o autentyzm opisywanych zdarzeń. Jej najbardziej znana seria, „Kryształowi”, której trzeci tom właśnie się ukazuje, to brutalna opowieść ukazująca brudną prawdę o polskiej policji. W serii CBS Reality „DNA polskich zbrodni” Joanna Opiat-Bojarska, dzięki rozmowom z ekspertami pracującymi przy omawianych sprawach, przeprowadzi widzów przez zawiłe meandry śledztw.

Marcin Myszka, jeden najpopularniejszych twórców internetowych zajmujących się tematyką kryminalną, autor kanału Niediegetyczne, w produkcji CBS Reality pełni rolę swoistego przewodnika po mrocznym, ale i bardzo interesującym świecie kulis zbrodni, wprowadzając widzów w tajniki omawianych śledztw.

W każdym odcinku nowej serii kryminalnej „DNA polskich zbrodni” pojawią się też goście specjalni ? eksperci, którzy opowiedzą o swojej pracy nad konkretną sprawą omawianą w programie. Przedstawią najnowocześniejsze techniki kryminalistyczne, badania i procedury, które okazały się kluczowe w poszukiwaniu winnego.

„’DNA polskich zbrodni’ to wyjątkowa szansa spojrzenia na śledztwo z perspektywy osób, które były w nie zaangażowane. Zbrodnie, o których mówimy, mogą być widzom już znane, bo wiele z nich trafiło na czołówki gazet, jednak jestem przekonany, że z opowieści naszych ekspertów każdy dowie się czegoś nowego” ? mówi Marcin Myszka.

„Zbrodnie przedstawione przez nas w serii 'DNA polskich zbrodni’ budzą ogromne emocje. Niektórymi żyła cała Polska. Jednak w tym programie staramy się przyjrzeć im w sposób jak najbardziej analityczny. Chcemy poznać wszystkie szczegóły śledztwa, zrozumieć, jaki był motyw, co doprowadziło sprawcę do tak strasznych czynów” ? powiedziała Joanna Opiat-Bojarska.

W programie przedstawione zostaną między innymi sprawy: komendanta policji, który okazał się sprawcą zbrodni; pary nastolatków z Rakowisk, z zimną krwią mordującej rodziców chłopaka; 15-letniej dziewczyny z Krapkowic, zaginionej zaledwie kilkaset metrów od swojego domu czy małego Szymona z Będzina ? chłopca, którego tożsamości policja nie mogła ustalić przez dwa lata.

Premiera serii „DNA polskich zbrodni” odbędzie się 18 listopada o godzinie 22:00 na kanale CBS Reality.

Tematy: , , , ,

Kategoria: telewizja