banner ad

Trzecie „Wiadomości Literackie” już w sprzedaży

19 lutego 2013


18 lutego 2013 roku do sprzedaży trafił trzeci numer Wiadomości Literackich, a w nim m.in. Sylvia Plath, Wisława Szymborska, Julian Tuwim i wielu innych.

Oprócz tekstów przypominających wspomnianych na wstępie wybitnych artystów w numerze znajdziemy również garść rozmów z ciekawymi osobami. O kulturze, historii i Polsce z Rafałem Skąpskim ? dyrektorem Państwowego Instytutu Wydawniczego, rozmawia redaktor naczelny Tomasz Malowaniec. Natomiast o wielkich narracjach i miłości do literatury opowiada Michał Witkowski ? autor m.in. „Lubiewa” i „Drwala”.

O językach miłości pisze Jarosław Klejnocki ? pisarz, nauczyciel akademicki i Dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. W numerze gości również chojrak literatury węgierskiej ? Endre Kukorelly. Odpowiedzi na pytanie, kim jest Jarosław Iwaszkiewicz, udzielił z kolei Eugeniusz Sobol.

W gazecie po raz pierwszy ukazał się artykuł muzyczny. Jego głównym bohaterem jest nie kto inny, jak najbardziej muzyczny poeta międzywojnia ? Jarosław Iwaszkiewicz. Poza tym w „Wiadomościach Literackich” swoją refleksją o Samsarze dzieli się Katarzyna Sikora, mariaż erotyki z wyuzdaniem prezentuje Grzegorz Walczak, a oprócz tego tradycyjnie teksty krytyczne i recenzje.

Lutowy numer „Wiadomości Literackich” do kupienia w sieci Empik oraz w wybranych księgarniach na terenie całego kraju.

Tematy: , ,

Kategoria: prasa