banner ad

Mark Ruffalo w podwójnej roli! Premiera miniserialu „To wiem na pewno” na podstawie powieści Wally’ego Lamba już 30 czerwca na DVD

23 czerwca 2021

30 czerwca na DVD ukaże się miniserial HBO „To wiem na pewno”. Sześcioodcinkowa historia oparta na powieści Wally’ego Lamba w pełni wydobywa talent aktorski Marka Ruffalo. Aktor wciela się w podwójną rolę braci bliźniaków, Dominicka i Thomasa.

Miniserial „To wiem na pewno” przedstawia dwie równoległe historie życia braci bliźniaków naznaczone zdradą, poświęceniem i wybaczeniem. Losy Dominicka i chorego na schizofrenię Thomasa Birdsey’ów pokazane są na różnych etapach ich życia. Widzowie poznają braci w czasach dla nich współczesnych, na początku lat 90. XX wieku, kiedy obaj osiągają wiek średni. Produkcja wraca też do przeszłości w scenach pokazujących ich młodość i dzieciństwo.

Scenariusz został oparty na bestsellerowej powieści, której autorem jest Wally Lamb. Książka ukazała się w 1998 roku i prawa do ekranizacji już wtedy trafiły do zainteresowanych filmowców. Przez lata próbowano stworzyć scenariusz filmu pełnometrażowego, który byłby wierny książce, ale trudno było zachować jej przesłanie w niecałych dwóch godzinach materiału. W końcu prawa wróciły do pisarza. Jego agent zapytał wtedy, kogo wyobrażałby sobie jako aktora, który mógłby wcielić się w główną rolę. Lamb natychmiast wymienił Marka Ruffalo. „Widziałem jego filmy, wiedziałem, że byłby świetny”. Agent wysłał więc aktorowi egzemplarz książki. Temu zaś spodobała się treść i wyzwanie aktorskie, które go czekało i chciał być częścią tego projektu.

Ruffalo musiał zagrać dwóch jakże odmiennych braci bliźniaków. Najpierw nakręcił więc wszystkie sceny, w których wcielał się w rolę Dominicka, do której schudł około siedem kilogramów. Następnie aktor przez sześć tygodni przygotowywał się do roli chorego na schizofrenię Thomasa, która wymagała od niego przybrania na wadze kolejnych piętnastu kilogramów. Jego przemiana była zaskakująca. „Mark wrócił na plan jako zupełnie inna osoba. To było jak praca z dwoma różnymi aktorami” – mówi reżyser miniserialu, Derek Cianfrance. Kathryn Hahn, która w ekranizacji gra byłą żonę Dominicka, powiedziała, że transformacja Ruffalo była tak zaskakująca, że reszta obsady chwilami zapominała, że aktor grał obie role.

„Zależało mi na stworzeniu dwóch oddzielnych osób, które tak bardzo różniłyby się od siebie, mimo że były identyczne. Dominick to ulubiony syn, wychowany w bardzo męski sposób. Thomas cierpi na schizofrenię paranoidalną, ale ma pewien rodzaj emocjonalnej wrażliwości, która jest obca Dominickowi” – mówi o granych przez siebie bohaterach Mark Ruffalo. „Nasz serial opowiada o rodzinie, odpowiedzialności, jaką mamy wobec siebie nawzajem i tego, jak trudne jest to wyzwanie, ale także jak istotne” – dodaje aktor.

Za scenariusz i reżyserię odpowiadał Derek Cianfrance („Światło między oceanami”). Gwiazdą miniserialu jest Mark Ruffalo („Mroczne wody”), a w pozostałych rolach występują m.in. Melissa Leo („Fighter”), Rosie O’Donnell („Ich własna liga”), Archie Panjabi („San Andreas”) oraz Imogen Poots („Czarne święta”). Podwójna rola Marka Ruffalo spotkała się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem krytyków i widzów. Jego kreacja nagrodzona została m.in. Złotym Globem i Emmy, a „The Times” określił występ aktora jako „cudowny i ocierający się o doskonałość”.

Wydanie miniserialu „To wiem na pewno” na DVD ukaże się 30 czerwca nakładem Galapagos Films.

[edm]

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi