banner ad

Del Toro, Pyper i Cronenberg w ramach nowego projektu wydawnictwa Zysk i S-ka

5 lipca 2014

chimaera-zysku
Wydawnictwo Zysk i S-ka rusza z nową serią wydawniczą. W ramach Chimaery oficyna chce zaproponować inne oblicze fantastyki ? fantastyki przełamującej konwencje. Do rąk czytelników trafią m.in. powieści Guillermo Del Toro, Andrew Pypera i Davida Cronenberga.

Chimaera to przede wszystkim powieści niemieszczące się w sztywnych ramach gatunkowych. Wirus, który wywołuje epidemię zombie już był. Czas więc na wirus przeistaczający ludzi w wampiry. Guillermo del Toro i Chuck Hogan przedstawiają historię samolotu-widmo, z którego wychodzi coś, co zmienia świat w koszmar rodem z japońskiego horroru. Już niedługo na ekranach pojawi się serial Guillerma del Toro „The Strain” oparty na fabule książki. Warto więc wcześniej zapoznać się z literackim pierwowzorem.

Seria dostarczy również nieprzewidywalnych horrorów, od których czytelnicy będą bali się pozostać samemu w domu. Na pierwszy ogień idzie „Demonolog” Andrew Pypera, ambitna powieść nawiązująca do „Raju Utraconego” Johna Miltona i biblijnych przypowieści. W podobnym terminie na rynek trafi też powieść fantasy Anny Kendall z cyklu „Kroniki Duszorośli”. „Na drugą stronę” to historia o dorastającym chłopcu, obdarzonym zdolnością podróżowania między światem żywych a umarłych.

Powyższe tytuły to jedynie wstęp. Niebawem nakładem Chimaery wyjdzie debiutancka powieść światowej sławy reżysera Davida Cronenberga, a także pięknie ilustrowany artbook do nadchodzącej gry „Assassin’s Creed Unity”. Fani fantastyki naszpikowanej akcją ucieszą się zapewne z książki Myke’a Cole’a o elitarnym oddziale komandosów obdarzonych supermocami ? będzie to „X-Com” wymieszany z „Helikopterem w ogniu” ze szczyptą „X-Menów”. Warto zainteresować się również „Steelheart” Brandona Sandersona, w którym główny bohater wyrusza wraz z grupą asasynów przeciw wszechmocnemu złoczyńcy, który ustanowił Chicago własnym dominium. Będą zombie („Zombie Nation” ?ystene’a Stene’a), będzie postapokalipsa („Pandemia” Jany Wagner), będą również ukochane pupile wielu czytelników fantastyki, czyli smoki.

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi