„Był sobie pies” – bestsellerowa powieść o psie, który miał wiele żyć, w księgarniach od 1 lutego

30 stycznia 2017


Ciepła jak nagrzany brzuszek szczeniaka. Inteligentna niczym Berneński Pies Pasterski. Zabawna bardziej niż memy z Piesełem. „Był sobie pies” ? bestsellerowa powieść W. Bruce’a Cameron’a ukaże się w Polsce na dwa tygodnie przed premierą hollywoodzkiej ekranizacji w reżyserii Lasse Hallströma.

Bailey to bezdomny kundelek, który po krótkim życiu, zaskakującym zrządzeniem losu odradza się ponownie w postaci ślicznego złotowłosego szczeniaczka. Jego życie nabiera sensu, kiedy trafia pod opiekę miłośnika zwierząt ? ośmiolatka Ethana. Chłopiec nawiązuje z Baileyem niezwykłą więź, która łączy ich na zawsze i uczy wzajemnej miłości i szacunku. Kiedy Bailey dożywa starości, czuje się szczęśliwy i spełniony. Odchodzi z tego świata z poczuciem, że wypełnił swoją misję. Okazuje się jednak, że to dopiero początek jego przygód. Czy Bailey spotka jeszcze Ethana? Czy uda mu się w końcu odkryć, jaka jest jego misja?

W. Bruce Cameron wpadł na pomysł napisania powieści po spotkaniu z pewnym poszczekującym czworonogiem. „Jechałem rowerem górskim w Kolorado i spotkałem psa, który bardzo przypominał mi mojego pierwszego psiaka, widać to było w interakcjach, w tym, jak na mnie patrzył, jak merdał ogonem, i to do tego stopnia, że zacząłem się przekonywać, że prawdopodobnie spotkałem reinkarnację mojego dawno zmarłego czworonożnego przyjaciela” – wspomina. „To wrażenie utkwiło we mnie na lata. Zacząłem się zastanawiać, co by było, gdyby psy nigdy nie umierały – jak by to wyglądało z perspektywy psa?”

Autor książki, zdeklarowany miłośnik zwierząt i ambasador ich praw, spędził długie lata nad poznaniem unikalnej psychiki psów oraz niezwykłej więzi, jaka łączy je z gatunkiem ludzkim. Efektem jego poszukiwań stała się powieść „Był sobie pies”. To pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który za życiowy cel przyjął wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości. Opublikowana w Stanach Zjednoczonych w 2010 roku, spędziła ponad 52 tygodnie na liście bestsellerów „New York Timesa” i skradła serca milionom czytelników. W Polsce ukazuje się na dwa tygodnie przed premierą jej hollywoodzkiej ekranizacji w reżyserii Lasse Hallströma, trzykrotnie nominowanego do Oscara twórcy takich przebojów jak „Czekolada” czy „Co gryzie Gilberta Grape?a”.

Chcesz wiedzieć, o czym myśli pies? Co go bawi, a co smuci, jaki ma pogląd na koty i dlaczego szczeka na sąsiada? Daj mu głos! „Był sobie pies” to wyszczekana opowieść, która wzrusza i bawi tak, jak tylko nasi czworonożni przyjaciele potrafią.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi