W Gdańsku rozbito grupę, która pod pozorem klubu literackiego urządzała nielegalne turnieje gry w pokera

24 stycznia 2020


Kilkunastu gdańskich policjantów wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego rozbiło grupę, która pod pozorem klubu literackiego organizowała i uprawiała w Gdańsku nielegalne gry hazardowe.

Jak informuje Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku, po wejściu do lokalu, który rzekomo był klubem literackim, oczom funkcjonariuszy ukazała się sala wypełniona ludźmi raczącymi się wysokoprocentowymi alkoholami, a głównym wyposażeniem były profesjonalne stoły do gry w pokera na których rozłożono żetony i karty. Nad całą rozgrywką czuwał profesjonalny system zarządzania turniejem gry w pokera, wyświetlany na monitorze górującym nad uczestnikami. „Książki w tym miejscu też zauważono ale nie stwierdzono by w tym czasie ktoś je czytał. Stanowiły raczej, starannie ułożoną na półkach, dekorację dla tego nielegalnego, hazardowego wydarzenia” ? wyjaśnia Agata Bloch, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Tego rodzaju „spotkania” w klubie literackim organizowane były wielokrotnie. W tym konkretnym turnieju brało udział siedemnastu graczy. Na miejscu zabezpieczono telefony organizatorów, laptop z profesjonalnym oprogramowaniem, zapiski z listą uczestników, żetony i gotówkę wpłacaną za możliwość przystąpienia do gry. Klub udało się namierzyć dzięki informacjom, które zdobyli policjanci z gdańskiej komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Interwencja miała miejsce w sobotę 18 stycznia tuż po godzinie 21:00.

Uczestnikom nielegalnego turnieju grożą kary finansowe, a organizatorom klubu nawet 3 lata więzienia. My dodatkowo zalecilibyśmy im wszystkim lekturę „Gracza” Fiodora Dostojewskiego. W końcu nikt lepiej nie opisał ofiar hazardu, jak autor, który sam był zapalonym graczem.

[am]
fot. i źródło: Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku, Policja Pomorska/policja.pl

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy