Treść ebooków będzie się wyświetlała przed naszymi oczami? Scribd marzy o wyprodukowaniu okularów do czytania na miarę Google Glass

11 października 2013

gogle do czytania
Prezes Scribd, Trip Adler, zdradził, że jego firmie marzy się wyprodukowanie okularów podobnych do Google Glass, które pozwalałyby czytać ebooki bez konieczności trzymania w rękach czytników, tabletów lub innych urządzeń. Tekst książek wyświetlałby się bezpośrednio przed naszymi oczami.

W trakcie rozmowy z dziennikarzem „Fast Company” Adler powiedział, że jego firma nie ma zamiaru produkować w przyszłości sprzętu podobnego do Kindle Amazona, przewiduje raczej dzień, w którym Scribd zbuduje urządzenie, które określił jako „gogle do czytania”.

„Jeśli mielibyśmy zbudować sprzęt, chcemy, żeby były to gogle do czytania, które pozwoliłyby czytać bez użycia rąk” ? powiedział. „To trochę szalony pomysł i myślę, że jeszcze długa droga przed nami, ale jest już duża liczba czytników i nie sądzę, żeby ludzie potrzebowali kolejnego.”

Zdaniem Adlera przyszłość czytników leży w technologii, która nie będzie wymagała użycia rąk. „Trzymanie książki, którą czytasz, jest w pewnym sensie oldschoolowe” – tłumaczy. „Powinniśmy mieć możliwość czytania po prostu leżąc na plecach i patrząc w sufit, z tekstem wyświetlanym przed naszymi oczami.”

Adler podkreślił, że Scribd nadal jest długie lata przed chociażby możliwością brania pod uwagę produkcji takiego urządzenia. Jest to marzenie na zasadzie lotu na księżyc. Szczegóły związane z przewijaniem tekstu, przechodzeniem do następnej strony i tym podobne muszą dopiero zostać opracowane. „Rozwijamy się jako firma, więc zobaczymy, czy rzeczywiście dojdziemy do takiego poziomu, aby zacząć  produkować sprzęt.”

fot. U.S. Pacific Air Forces

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy