Światowa premiera nowego zbioru opowiadań Stephena Kinga zapowiedziana na 3 listopada

16 marca 2015

king-bazaar-bad-dreams
Oprócz kontynuacji „Pana Mercedesa” Stephen King zapowiedział na ten rok kolejny zbiór opowiadań. Światowa premiera „The Bazaar of Bad Dreams” (z ang. „Kiermasz złych snów”) zaplanowana jest na 3 listopada 2015.

„The Bazaar of Bad Dreams” składać się będzie z 20 opowiadań, wiele z nich publikowanych już było w gazetach, niektóre zaś przeczytamy po raz pierwszy. W zbiorze znajdą się m.in. „Bad Little Kid”, „Drunken Fireworks”, „A Death” i poprawiona wersja ?Ur? powstałego w 2009 roku z myślą o premierze nowego czytnika Amazon Kindle. W jednym z wywiadów King powiedział, że możemy się spodziewać dość grubego tomiszcza.

Brytyjski wydawca Nick Sayers oświadczył w rozmowie z „The Bookseller”, że King do każdego opowiadania napisze wstęp, dzięki czemu będzie to książka, w której autor zdradzi najwięcej na temat swojego rzemiosła od czasu publikacji „Jak pisać”.

King jest jednym z nielicznym autorów bestsellerów, który regularnie dostarcza swoim czytelnikom krótkich form literackich mających w opinii wydawców dużo mniejszy potencjał komercyjny niż powieści. Jak sam kiedyś powiedział, kontakt z powieściami przypomina romans lub małżeństwo. Opowiadania zaś to ukradkowe pocałunki w ciemności z nieznajomymi: „To oczywiście nie to samo co romans lub małżeństwo, ale pocałunki też są bardzo miłe, ich efemeryczność zaś sama w sobie stanowi nie lada atrakcję”. I chociaż w miarę upływu lat coraz trudniej przychodzi mu pisanie krótkich opowiadań, to uważa, że trzeba próbować: „Lepiej zaryzykować pocałunek i parę razy dostać po twarzy, niż w ogóle zrezygnować”.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy