Wygraj egzemplarze książki „Maklak. Oczami córki”! [ZAKOŃCZONY]

16 marca 2015

maklak-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Prószyński i S-ka przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki wspomnieniowej o legendarnym aktorze Zdzisławie Maklakiewiczu pt. „Maklak. Oczami córki”.

Osiem egzemplarzy książki, w której córka aktora, Marta Maklakiewicz, przybliża mało znane fragmenty z jego życiorysu, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Wymień co najmniej pięciu bohaterów literackich, w których wcielił się w filmach Zdzisław Maklakiewicz.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Maklak. Oczami córki”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 30 marca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź powinna zawierać m.in.: Don Roque Busqueros („Rękopis znaleziony w Saragossie”), Maruszewicz („Lalka”), Konstanty, kamerdyner barona Krzeszowskiego (serial „Lalka”), kelner Grela („Zaklęte rewiry”), Graf, prezes Towarzystwa Przyjaciół Zamku („Wakacje z duchami”), Aksamitny Heniek („Stawiam na Tolka Banana”), Józef Bednarczyk, student prawa („Wspólny pokój”), Czesiek Wróbel („Prawo i pięść”), Misjonarz (serial „Klub profesora Tutki”), Paweł, służący pana Tomasza („Katarynka”), Przewodnik („Dancing w kwaterze Hitlera”), Sierżant Kojtycz („Jarzębina czerwona”), Fryzjer Franek („Cyrograf dojrzałości”), Michał Samostrzelny („Grzech Antoniego Grudy”), robotnik Karolak („Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy”), pisarz w Tymowie („Chłopi”), akowiec „Sprężyna” („Skąpani w ogniu”), role w opowiadaniach na podstawie zbioru „Benek Kwiaciarz” i inne.

Egzemplarze książki o Zdzisławie Maklakiewiczu otrzymują:

Paweł Matuszak,
Edyta Kosik,
Grzegorz Sobociński,
Gabriela Fafińska,
Helena Staszyńska,
Patryk Kaszubowski,
Bogdan Mirowski,
Monika Koryzma.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Maklak-oczami-corkiMarta Maklakiewicz „Maklak. Oczami córki”

Opis: Podczas renowacji starego pianina Marta Maklakiewicz przypadkowo odnalazła w jego wnętrzu czarny notes. Jak się okazało ? notes taty, Zdzisława. Moment ten stał się początkiem drogi, którą przeszła tropem znaleziska, śladami swego ojca, w miejsca ważne dla niego. Opowieść Marty Maklakiewicz pokazuje bohatera ponad stu polskich filmów w intymnym i nie do końca różowym świetle. Książka odkrywa wiele rodzinnych tajemnic, bez pruderii opowiada o życiu w „baśniowym nastroju” suto zakrapianych imprez towarzyskich ówczesnej Warszawy. Prócz anegdot z życia kolorowego ptaka odkrywa jego prywatną twarz. Jakim był ojcem? Nieudanym. Jakim był mężem? Dwukrotnym, acz za każdym razem bardzo krótko. Jakim był synem? Dominował nad ojcem, ale sam był całkowicie zdominowany przez matkę. Co chował w zanadrzu duszy? Stres po hekatombie powstania warszawskiego i gehennę, jaką przeżył w dwóch obozach hitlerowskich. Dlaczego pochodząc z rodziny utalentowanych muzyków, zdecydował się na własną drogę artystyczną i został aktorem? Dlaczego wolał film od teatru?

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe