banner ad

Pistolet ukryty w książce podarowanej bibliotece

29 października 2012


Pracownik biblioteki w Valparaiso (północno-zachodnia Indiana, USA) znalazł w książce podarowanej swemu oddziałowi antyczny pistolet.

Broń schowana była w otworze wydrążonym w powieści Roberta Stone?a „Outerbridge Reach”. Policja opisała pistolet jako jednostrzałowiec, kaliber .31, złoty z drewnianą kolbą. Nie udało się ustalić, do kogo należy broń, gdyż biblioteka otrzymuje co miesiąc mnóstwo książek i nie prowadzi bazy danych, w której zapisywani byliby darczyńcy. Policji udało się jedynie ustalić, że broń nie została skradziona.

Jak mówią pracownicy biblioteki w Valparaiso, to nie pierwszy raz, kiedy w podarowanej książce znaleźli ukryty pistolet.

Co roku ludzie na całym świecie przekazują na rzecz bibliotek niezliczoną ilość książek, często pozostawiając w nich najrozmaitsze osobiste przedmioty. Do najdziwniejszych przypadków należy prawdopodobnie książka, jaką dziesięć lat temu otrzymała biblioteka w Santa Fe (Nowy Meksyk, USA). W XIX-wiecznej książce o medycynie stosowanej podczas wojny secesyjnej znaleziono kopertę z napisem: „strupy ze szczepienia dzieci W.B. Yarringtona”. Zdaniem naukowców z całego kraju, koperta mogła zawierać unikatowe próbki ospy sprzed półtora wieku (do tej pory podobne próbki znajdowały się w zaledwie dwóch laboratoriach na całym świecie).

fot. Valparaiso Police Department

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy