banner ad

Nowy posąg pana Darcy’ego wyłonił się z jeziora w londyńskim Hyde Parku

10 lipca 2013

posąg pana Darcy'ego z "Dumy i uprzedzenia"
Z okazji wprowadzenia na rynek w Wielkiej Brytanii nowego darmowego kanału telewizyjnego Drama z jeziora Serpentine w londyńskim Hyde Parku wyłonił się posąg pana Darcy’ego z twarzą Colina Firtha, który wcielił się w bohatera powieści Jane Austen „Duma i uprzedzenie” w miniserialu stacji BBC.

Ujęcie, gdy pan Darcy maszeruje w przemoczonej koszuli po wyjściu z wody, jest nie tylko ulubioną sceną Bridget Jones z powieści Helen Fielding, ale także wszystkich Brytyjczyków, którzy wybrali ją najbardziej godnym zapamiętania momentem w historii angielskiej telewizji. Co ciekawe, sceny tej nie opisała w swej powieści Jane Austen ? została dodana do filmu, aby podnieść nieco erotyczne napięcie pomiędzy bohaterem a Lizzy Bennet.

Ponad 3,6 metrową rzeźbę z włókna szklanego skonstruowali w przeciągu dwóch miesięcy trzej rzeźbiarze z Tobym Crowtherem na czele. „Wyzwaniem było dla nas uchwycenie ducha Darcy’ego jako przystojnego i szlachetnego, ale także powściągliwego i dumnego mężczyzny. Rzeźba pana Darcy’ego jest więc prawdziwą mieszanką wielu portretów najbardziej sławnego bohatera Jane Austen” ? powiedział Crowther.

„Jane Austen spędziła dużo czasu, spacerując po Hyde Parku i wzdłuż brzegów Serpentine, toteż chcielibyśmy myśleć, że pochwaliłaby naszego nowego stylowego Darcy’ego” – dodał główny menadżer kanału Drama, Adrian Wills.

W najbliższym czasie posąg pojawi się jeszcze w kilku innych lokacjach, aż ostatecznie trafi do Lyme Park, gdzie pozostanie do lutego 2014 roku.

fot. Facebook.com/dramachanneltv

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy