Miś Paddington powróci w jeszcze jednej książce

9 listopada 2017


Tuż przed śmiercią brytyjski pisarz Michael Bond zdążył ukończyć jeszcze jedną książkę o Misiu Paddingtonie. Ujrzy ona światło dzienne w czerwcu 2018 roku, dokładnie w rocznicę odejścia autora.

„Jeśli mamy kierować się zalewem cudownych wiadomości z kondolencjami, które otrzymaliśmy od fanów mojego ojca, to znaczy, że wielu ludzi będzie zachwyconych, dowiadując się, że jest jeszcze jedna książka, na którą czekamy” ? napisała w oświadczeniu Karen Jankel, córka Michaela Bonda.

W najnowszej książce zatytułowanej „Paddington At St Paul’s” (z ang. „Miś Paddington w katedrze Św. Pawła”) rozmiłowany w marmoladzie bohater w towarzystwie swego przyjaciela, pana Grubera, odwiedzi londyńską katedrę św. Pawła. Zamieszanie powstanie, gdy podczas zwiedzania świątyni miś zostanie wzięty za chórzystę.

Do napisania książki autora zainspirował udział w przedsięwzięciu, które miało na celu uczcić 90. urodziny królowej Elżbiety II, jego rówieśniczki. Napisane przez Michaela Bonda „Refleksje o przemijaniu lat” zostały odczytane podczas mszy w intencji monarchini, odprawionej w katedrze św. Pawła w Londynie. Wtedy narodził się pomysł, aby to popularne wśród turystów miejsce odwiedził słynny miś.

Michael Bond

Angielski wydawca nie ujawnił objętości publikacji, wiemy jedynie, że jest to książka obrazkowa. Jak powiedziała córka pisarza, Karen Jankel, Bond ukończył manuskrypt na krótko przed śmiercią. Ilustracje powstały już jednak później. Za oprawę graficzną odpowiada R.W. Alley, który ilustrował książki o Paddingtonie od 1997 roku.

Wiadomość o nowej, ostatniej już książce Michaela Bonda poświęconej słynnemu niedźwiadkowi ujawniona została w przededniu światowej premiery filmu „Paddington 2” i na kilka dni przed planowanym nabożeństwem żałobnym w intencji autora, które ma zostać odprawione właśnie w katedrze św. Pawła.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy