banner ad

Kajko i Kokosz jako figurki Lego!

13 lutego 2014

kik1-figurki
Okazuje się, że wyświetlany właśnie na ekranach kin film „LEGO: Przygoda” inspiruje nie tylko zachodnich miłośników klocków, ale również i polskich. Twórcy bloga Na plasterki!!! zaprojektowali i wykonali własne figurki Lego Kajka i Kokosza, bohaterów znanych dobrze wszystkim z komiksów Janusza Christy.

Pracę nad figurkami ruszyły już kilka miesięcy temu. Początkowo twórcy bloga chcieli wykonać aż kilkanaście najważniejszych postaci, jakie przewinęły się przez karty komiksów o Kajku i Kokoszu. Niestety trudności ze zdobyciem wielu elementów sprawiły, że, jak na razie, udało im się ukończyć figurki dwóch głównych bohaterów.

„Na Zachodzie zabawa w przerabianie minifigurek jest bardzo popularna, w sieci można znaleźć dziesiątki gotowych wzorów naklejek, a także sporo wideo-poradników dla początkujących i zaawansowanych przerabiaczy” ? tłumaczy na blogu wykonawca figurek o pseudonimie Kapral. „Ja przepuściłem przez drukarkę zwykły papier samoprzylepny, ale docelowo zamierzam użyć kalkomanii, która daje znacznie lepszy efekt. Używałem też pasty polerskiej, piły, superkleju, werniksu, flamastrów i mnóstwa innych rzeczy”.

Twórcy bloga Na plasterki!!! zapowiadają, że nie spoczną na laurach i w przyszłości pojawią się również prototypy kolejnych postaci. Co więcej, wrzucą na stronę również komplet naklejek do druku, aby ułatwić wam wykonanie sobie własnego Kajka i Kokosza.

kik3-figurki

kik2-figurki

fot. na-plasterki.blogspot.com

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy