banner ad

Johnny Depp będzie wydawał książki

18 października 2012


Aktor Johnny Depp poprowadzi własne wydawnictwo, które będzie nazywać się tak samo, jak jego firma producencka – Infinitum Nihil (co oznacza „nic nie jest wieczne”). Oficyna będzie imprintem wydawnictwa HarperCollins i skupi się na publikowaniu „autentycznych, otwartych i wizjonerskich” pozycji.

„Przyrzekam, w imieniu Infinitum Nihil, że zrobimy co w naszej mocy, aby dostarczyć publikacji wartych ludzkiego czasu, ludzkiej uwagi; publikacji, które być może w zwykłych okolicznościach nie ujrzałyby światła dziennego” ? napisał w oświadczeniu Depp. „Jako że to marzenie się spełnia, chcielibyśmy podziękować HarperCollins za ich wiarę w nas i z niecierpliwością czekamy na długą oraz owocną współpracę.”

Działalność wydawniczą Infinitium Nihil zainaugurują dwie pozycje z pogranicza muzyki i literatury. Pierwszą będzie „The Unraveled Tales of Bob Dylan” oparta na wywiadach przeprowadzonych przez Douglasa Brinkleya z Bobem Dylanem, drugą zaś – nieznana powieść autorstwa legendarnego pieśniarza folkowego Woody’ego Guthriego, który zmarł w 1967 roku. Powieść nosi tytuł „House of Earth?. Muzyk ukończył ją w 1947 roku, ale dopiero niedawno została odkryta, a jej wydanie zaplanowano na styczeń 2013 roku.

Zamiłowanie Deppa do literatury znane jest od dawna. Aktor zagrał do tej pory aż w 18 filmach powstałych na podstawie książek. Ostatni, „Dziennik zakrapiany rumem”, Depp również współprodukował, a z autorem powieści, Hunterem S. Thompsonem przyjaźnił się przez wiele lat, aż do samobójczej śmierci pisarza w 2005 roku.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy