banner ad

Premiera „The Rum Diary” już w październiku!

26 września 2011


Na 28 października zaplanowana jest światowa premiera „The Rum Diary” (polski tytuł: „Dziennik zakrapiany rumem”), czyli kinowej adaptacji kultowej powieści Huntera S. Thompsona. W sieci pojawił się nowy plakat z Johnnym Deppem – filmowym wcieleniem Paula Kempa, głównego bohatera.

Kemp to rozwiedziony pisarz, który ma problemy z alkoholem. Pracuje jako dziennikarz dla podupadającej gazety i wciąż stara się znaleźć dla siebie bezpieczniejszą przystań w życiu. Zmęczony Nowym Jorkiem, postanawia opuścić miasto i rozpocząć nowy rozdział życia w San Juan Daily News – dzienniku wydawanym w stolicy Puerto Rico. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że to, od czego chciał uciec, nie pozostało na ulicach Nowego Jorku. Nie licząc kłopotów z prawem czy utarczek z kolejnymi wydawcami, Kemp ma przede wszystkim problem z samym sobą. Rozterki dotyczące miłości, moralności i nieuchronnego końca żywota topi w alkoholowym odrętwieniu. A wszystko to rozgrywa się w gorącym, słonecznym karaibskim klimacie.

„Dziennik rumowy”, powieść na której oparty jest film, napisana została we wczesnych latach 60., ale w formie książkowej ukazała się dopiero w 1998. Pewnie nigdy nie ujrzałaby światła dziennego – odrzucana początkowo przez wszystkich potencjalnych wydawców – gdyby Thompsonnie zdecydował się jej opublikować nękany dotkliwym brakiem gotówki.

„The Rum Diary” to trzecia ekranizacja tekstów Huntera S. Thompsona. Wcześniej na ekrany trafiły już „Tam wędrują bizony” i „Las Vegas Parano”. Oprócz Johnny’ego Deppa w filmie pojawi się również Richard Jenkins, Aaron Eckhart i Giovanni Ribisi. Za reżyserię odpowiada Bruce Robinson. Data polskiej premiery na razie nie jest znana.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun filmu:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film