Jeff Smith zapowiada kolejny komiks ze świata „Gnata”!

21 lipca 2017


Polscy czytelnicy mają od niedawna okazję poznawać serię „Gnat” (w oryginale „Bone”), jedną z najczęściej nagradzanych opowieści rysunkowych w komiksowej branży ? łącznie zdobyła ona kilkanaście statuetek Eisnera oraz Harveya. Teraz okazuje się, że baśniowa historia stworzona przez Jeffa Smitha wkrótce doczeka się rozwinięcia!

Podczas trwającego właśnie w San Diego konwentu Comic-Con oficjalnie ogłoszono, że Jeff Smith pracuje nad stworzeniem nowego komiksu o jednym z trzech kuzynów z rodziny Gnatów. Głównym bohaterem tym razem będzie jednak nie Chwat ani Kant, lecz Chichot. Biorąc pod uwagę charakter postaci ? beztroski, lekkomyślny, a równocześnie bardzo pozytywny jegomość ? można się spodziewać, że „Smiley?s Dream Book” (z ang. „Sennik Chichota”) będzie odznaczać się sporą dawką bezpretensjonalnego humoru, który jest jednym z wyznaczników serii. Trzeba jednak podkreślić, że „Gnat” to epicka wizja fantasy, dlatego oprócz aspektów komediowych w komiksie nie zabraknie również moralnych rozterek, swoistej mistyki, przygodowej akcji i licznych nawiązań do popkulturowego dziedzictwa. Komiks ma ukazać się w 2018 roku nakładem należącego do Scholastic imprintu Graphix.

Co ciekawe w ubiegłym roku ? z okazji 25-lecia zainicjowania serii ? Jeff Smith powrócił już raz do wykreowanego przez siebie świata komiksem „Bone: Coda”, jednoczęściową, 120-stronicową historią, w której przedstawiono kolejne perypetie trójki kuzynów, w tym – ich powrót do rodzinnej miejscowości.

Komiksy z serii „Gnat” ukazują się w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont. Pierwszy album zbiorczy, „Dolina, czyli równonoc wiosenna”, ukazał się w maju. Kontynuacja przewidywana jest na wrzesień. Dodatkowo warto przypomnieć, że Mark Osborne, reżyser „Małego Księcia” i „Kung Fu Pandy” planuje nakręcić animowaną adaptację komiksu Jeffa Smitha.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę zapowiadanego komiksu z Chichotem Gnatem:

[mw]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy