Reżyser „Małego Księcia” nakręci adaptację serii komiksowej „Bone”. Polski przekład komiksu w 2017 roku

19 listopada 2016

bone-powstanie-film
Wiemy już oficjalnie, że „Bone”, a więc jedna z najczęściej nagradzanych serii komiksowych, doczeka się filmowej adaptacji. Reżyserii podejmie się Mark Osborne. W pracach nad scenariuszem wspomagać go będzie Adam Kline.

Osborne to reżyser takich filmów animowanych jak „Mały Książe” czy „Kung Fu Panda”. Wydaje się więc oczywiste, że również „Bone” opracowany zostanie w podobnej formule. Zwłaszcza że w komiksowej serii stworzonej przez Jeffa Smitha główni bohaterowie wyglądem wybitnie przypominają kreskówkowe postacie. Realizacją filmu zajmie się wytwórnia Warner Bros.

Komiks koncentruje się na losach trójki kuzynów ? Phoneya, Fone’a i Smileya Bone’ów. Małe, łyse, humanoidalne istoty przeżywają ciąg niekończących się przygód, po tym jak zmuszone zostały uciec ze swego rodzinnego miasta. Przemierzają pustynię, dzikie lasy, walczą ze szczuropodobnymi stworzeniami, konfrontują się z Panem Szarańczy… Zdarza się, że bohaterowie bywają rozdzielani, jednak, aby przeciwstawić się zagrożeniu, będą musieli się odnaleźć i połączyć siły.

bone-okladki-komiksow

„’Bone’ to bardzo wyjątkowa, niekonwencjonalna seria, ponieważ miesza elementy pozornie nieprzystające ? okrągławe, nieco zabawne postacie i wielką, epicką przygodę ujętą w konwencji fantasy” ? mówi o komiksowej serii reżyser Mark Osborne. W podobnie entuzjastyczny sposób wypowiada się scenarzysta Adam Kline, który uważa, że materiał źródłowy jest niepodobny do niczego innego.

Komiksowa seria fantasy, która ukazywała się w latach 1991-2004, doczekała się wielu nagród. Wystarczy nadmienić, że na koncie Jeffa Smitha pojawiło się dziesięć statuetek Eisnera, między innymi w kategorii: „najbardziej obiecujący debiutant”, „najlepsza publikacja humorystyczna”, „najlepszy scenarzysta”, „najlepszy rysownik” czy „najlepsza kontynuowana seria”. Polscy czytelnicy będą mieli okazję przekonać się o zasadności tych nagród już w przyszłym roku, jako że komiks zostanie wydany przez Egmont.

[mw]
źródło: Hollywood Reporter

Tematy: , , , ,

Kategoria: film