Pierwszy zwiastun filmu o J.D. Salingerze na podstawie biografii Kennetha Slawenskiego

21 lipca 2017


Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu „Rebel in the Rye” (co można przetłumaczyć na „Buntujący się w zbożu”) opowiadającego o życiu J. D. Salingera i okolicznościach powstania jego najsłynniejszej książki – „Buszujący w zbożu”. Obraz powstaje w oparciu o biografię pisarza autorstwa Kennetha Slawenskiego, którą polscy czytelnicy mieli możliwość poznać dzięki edycji wydawnictwa Albatros.

Film ukaże wydarzenia, które ukształtowały młodego autora, a także ludzi, którzy wywarli na niego wpływ na drodze do sukcesu – jak chociażby Whit Burnett, redaktor gazety i nauczyciel prowadzący kursy pisania na Uniwersytecie Columbia. Salinger uczęszczał na te zajęcia. To między innymi dzięki wsparciu Burnetta i kolegów udało mu się pokonać życiowe przeszkody (m.in. traumę wojenną) i napisać dzieło, które przyniosło mu sławę. Film opowie o poszukiwaniu przez Salingera własnego artystycznego wyrazu i cenię, jaką będzie musiał zapłacić z powodu popularności swojego dzieła.

W roli J.D Salingera zobaczymy Nicholasa Houlta. Na ekranie pojawi się również Kevin Spacey (Whit Burnett), Sarah Paulson (Dorothy Olding, agentka literacka opiekująca się młodym Salingerem), Brian D’Arcy James (Robert Giroux, znany amerykański redaktor i wydawca), Victor Garber (ojciec Salingera), Zoey Deutch (Oona O’Neill) i Lucy Boynton (Claire Douglas). Światowa premiera filmu zapowiedziana jest na 15 września. A oto zwiastun tej produkcji:

Okładka polskiego wydania książki „J.D. Salinger. Biografia” Kennetha Slawenskiego, na podstawie której powstał film „Rebel in the Rye”:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: film