J.K. Rowling zaczęła pracę nad scenariuszem trzeciej części „Fantastycznych zwierząt”. Potem napisze książkę dla dzieci

1 czerwca 2018


Znamy już najbliższe plany pisarskie J.K. Rowling. Po ukończeniu czwartej części cyklu kryminalnego o Cormoranie Strike’u autorka przystąpiła do pisania scenariusza trzeciego filmu z serii „Fantastyczne zwierzęta”. Wyjawiła również, nad jaką książką będzie pracować w następnej kolejności.

Odpowiadając na pytania fanów na swojej oficjalnej stronie, Rowling oświadczyła: „Właśnie ukończyłam czwartą powieść Galbraitha, ’Zabójczą biel’, i teraz piszę scenariusz do filmu 'Fantastyczne zwierzęta 3′. Potem będę pisać kolejną książkę dla dzieci. Od jakichś sześciu lat chodzi za mną historia (nic o Harrym Potterze i czarodziejskim świecie), więc najwyższy czas, żeby to przelać na papier”.

Na razie żadne szczegóły na temat wspomnianym projektów nie są znane. Wiemy jedynie, że fragment pierwszej wersji książki dla dzieci powstał już w 2015 roku. Oficjalnie podano, że nowa książka o Cormoranie Strike’u ukaże się jeszcze w tym roku, najpewniej przed świętami. W listopadzie do kin wejdzie też drugi film z serii „Fantastyczne zwierzęta” o podtytule „Zbrodnie Grindelwalda”, który będzie opowiadał o dalszych losach magizoologa Newtona Scamandera i jego przyjaciół.

Przy okazji autorka ujawniła, jak wygląda jej typowy dzień pisania: „Próbuję zacząć pracę przed 9 rano. Gabinet do pisania jest prawdopodobnie moim ulubionym miejscem na świecie. Znajduje się w ogrodzie, około minuty spacerem od mojego domu. Jest tam główny pokój, w którym pracuję, czajnik, zlewozmywak i łazienka wielkości schowka. Radio jest zwykle nastawione na muzykę klasyczną, ponieważ głosy ludzi najbardziej mnie rozpraszają, gdy pracuję, chociaż szum w tle, jak w kawiarni, od zawsze uważam za kojący”. Rowling przyznaje, że uwielbiała pisać w kawiarniach, ale od kiedy przestała być anonimową osobą, straciło to cały swój urok. „Im wcześniej zaczynam pracować, tym bardziej jestem produktywna. W ciągu ostatniego roku lub dwóch zdarzyło mi się kilka zarwanych nocy podczas tworzenia scenariuszy do filmów o 'Fantastycznych zwierzętach’, ale poza tym staram się pisać w ciągu dnia. Jeśli zaczęłam około 9 rano, zwykle pracuję do około 3 po południu, zanim odczuję, że potrzeba mi czegoś więcej niż krótka przerwa. W tym czasie wypijam na ogół osiem lub dziewięć kubków herbaty. Będąc niesamowitą niezdarą, wolą jeść rzeczy, które po upuszczeniu nie zniszczą klawiatury. Idealny jest popcorn” ? dodała pisarka.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy