J.K. Rowling pisze książkę dla dzieci pod własnym nazwiskiem

4 listopada 2015

rowling-nowa-ksiazka-dla-dzieci
Wprawdzie ostatnio J.K. Rowling podbija listy bestsellerów kryminałami pisanymi pod pseudonimem Robert Galbraith, to jednak nie zrezygnowała z publikowania pod własnym nazwiskiem. Autorka potwierdziła, że pisze właśnie kolejną książkę, którą wyda jako J.K. Rowling. Co więcej, będzie to powieść dla dzieci.

„Nie zamierzam podawać absolutnie pewnej daty, ponieważ wiele się dzieje, piszę też scenariusz. Ale na pewno będę pisać więcej powieści jako J.K. Rowling. Napisałam nawet część książki dla dzieci, którą naprawdę uwielbiam. Na pewno ją skończę. Mam też pomysły na inne książki dla dorosłych” ? powiedziała Rowling w wywiadzie dla „BBC Radio 2”.

Choć ostatnio autorka wzmogła swoją działalność literacką i publikuje jedną książkę rocznie, na brak pomysłów nie narzeka. „Czasami martwię się, że umrę, zanim napiszę te wszystkie książki. To mój rodzaj kryzysu wieku średniego ? że opuszczę ten padół, nie napisawszy ich wszystkich”.

Wspomniana powieść dla dzieci byłaby pierwszą publikacją przeznaczoną dla małoletnich odbiorców od czasu ukończenia cyklu o Harrym Potterze w 2007 roku.

Tymczasem 20 października na rynku anglojęzycznym ukaże się trzeci tom przygód Cormorana Strike?a pod tytułem „Career of Evil”. Rowling pracuje już nad kolejnym projektem, sztuką teatralną o Harrym Porterze, która będzie oficjalną kontynuacją sagi i przedstawi wydarzenia rozgrywające się 19 lat po tym, co spotkało bohaterów w tomie „Harry Porter i Insygnia Śmierci”. „Nie miałam ochoty na pisanie tego jako powieści z powodów, które okażą się oczywiste” ? wyjaśniła.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy