Gary Oldman pisze powieść o kowbojach-wampirach

29 października 2015

oldman-napisze-powiesc
Znakomity brytyjski aktor Gary Oldman zdecydował się napisać powieść. Wspólnie ze swoim wieloletnim managerem i producentem filmowym Douglasem Urbanskim stworzą western o kowbojach-wampirach przemierzających prerie Dzikiego Zachodu.

Powieść „Blood Riders” (z ang. „Jeźdźcy krwi”) ma rozgrywać się w czasach gorączki złota i opowiadać historię tajemniczego mężczyzny o imieniu Magnus uciekającego przed klątwą, jaka spadła na niego w miasteczku, które pozostawił za sobą.

„Zawsze chcieliśmy napisać historię o wampirach rozgrywającą się na Dzikim Zachodzie, w tracie gorączki złota ? ci bohaterowie i ta historia dojrzewała w naszych głowach od lat. Mamy nadzieję, że zainteresujemy wszystkich Magnusem. Wyobrażamy sobie ten projekt jako serię książek, która podąża za jego przekleństwem i śledzi zmagania bohatera z siłami dobra i zła przy wciąż obecnych wampirycznych składnikach ? krwi i miłości” ? napisali we wspólnym oświadczeniu Oldman i Urbanski. Obaj panowie współpracują i przyjaźnią się ze sobą już od 30 lat.

Przewiduje się, że książka ukaże się na wiosnę 2016 roku.

[am]
fot. Jack English

Tematy: , ,

Kategoria: newsy