banner ad

Flash mob na Dworcu Centralnym promował autobiografię Burta Bacharacha

26 lutego 2014

flash mob z Bacharachem
Polskie wydawnictwa coraz częściej sięgają po bardziej oryginalne pomysły, aby promować swoje książki. W środę 5 lutego 2014 roku na Dworcu Centralnym w Warszawie Wydawnictwo Albatros uczciło premierę autobiografii Burta Bacharacha flash mobem, który wieńczył kilkugodzinny cykl atrakcji związanych z legendarnym amerykańskim kompozytorem.

O godzinie 18.30 na warszawskim dworcu rozległy się pierwsze dźwięki piosenki „I Say a Little Prayer”, którą Bacharach napisał w latach 60. dla Dionne Warwick. Dziewczyny przebrane za pracownice PKP zaczęły śpiewać, a z każdym kolejnym wersem utworu dołączały do nich następne osoby ? pasażerowie, konduktor, a nawet bezdomny zbierający pieniądze do kubka. Oczywiście wszyscy oni byli profesjonalistami ? piosenkę zainscenizował i wykonał zespół The Voices, znany z występów w programie X Factor. Wspierani byli przez grupę wokalno-aktorską z warszawskiego Teatru Sztuk Wielu. W tłumie, który dołączył do zabawy, nie zabrakło też prawdziwych podróżnych i przechodniów, którzy najczęściej chcieli uwiecznić fragmenty akcji na swoich telefonach.

Flash mob zakończył całodniowy cykl atrakcji przygotowanych na Dworcu Centralnym dla czytelników zainteresowanych autobiografią Burta Bacharacha „Krople deszczu padają mi na głowę”. Od 13.30 w Hali Głównej dworca rozbrzmiewały piosenki skomponowane przez artystę, które wykonywał pianista Ryszard Waniek, można też było bez ograniczeń czytać książkę opublikowaną przez Albatrosa. Jak tłumaczy wydawnictwo, w czasach, gdy liczba czytelników książki tradycyjnej wciąż maleje, standardowa promocja nowego tytułu to zdecydowanie za mało. Stąd też narodził się pomysł, aby premierę autobiografii Bacharacha zorganizować na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Przypomnijmy, że ostatnio na polskich dworcach promowano również najnowszą powieść Harukiego Murakamiego. Dzień przed premierą na dworcach w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu stanęły automaty, w których można było zaopatrzyć się w książkę wcześniej niż w księgarniach.

Poniżej możecie zobaczyć materiał filmowy, na którym utrwalono flash moba z okazji premiery autobiografii Burta Bacharacha „Krople deszczu padają mi na głowę”:

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy