banner ad

Premiera nowej powieści Murakamiego na dworcach w trzech polskich miastach

30 października 2013

premiera Murakamiego na dworcach
5 listopada o godzinie 17:00 na dworcach w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu staną nietypowe urządzenia ? automaty z książkami Harukiego Murakamiego. Czytelnicy będą mogli w nich kupić najnowszą powieść pisarza „Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa” wcześniej niż w księgarniach. To pierwsza tego rodzaju premiera książki w Polsce.

Nowe dzieło Murakamiego będzie można kupić dzień przed oficjalną premierą na Dworcu Centralnym w Warszawie, Dworcu Głównym w Poznaniu i Dworcu Głównym we Wrocławiu. Staną tam wyjątkowe automaty, w których zamiast napojów czy słodyczy będzie można zakupić egzemplarze powieści „Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa”. Ta niecodzienna premiera nawiązuje swoją formą do fascynacji technologicznych japońskiej kultury, a miejscem usytuowania – do treści książki. Główny bohater powieści jest inżynierem dworców i często obserwuje odjeżdżające pociągi. Premiera odbędzie się 5 listopada o godzinie 17:00. Na fanów, którzy jako pierwsi kupią książki autora, czekają wyjątkowe gadżety związane z twórczością pisarza. Wydawnictwo Muza ma nadzieję, że wydarzenie stanie się pierwszym nieoficjalnym zlotem fanów pisarza w Polsce.

Przy okazji premiery książki pomyślano również o zwolennikach nowinek technologicznych. Użytkownicy urządzeń mobilnych już od 3 listopada będą mieli możliwość ściągnąć darmową aplikację Murakami Notes przeznaczoną na systemy iOS i Android. Murakami Notes to wyjątkowa aplikacja, która pozwala na wykonywanie codziennych notatek, którym towarzyszą cytaty z książek Murakamiego. Przy każdej nowej notatce użytkownik poznaje cytat z jednej z powieści japońskiego pisarza.

„Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa” to książka o życiowej podróży, poszukiwaniu tożsamości i prawdy o swojej przeszłości. Haruki Murakami, od kilku lat faworyt do otrzymania literackiej Nagrody Nobla, wraca w powieści do realistycznego stylu docenionego przez czytelników w „Norwegian Wood”. W ciągu tygodnia od premiery książka sprzedała się w Japonii w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: newsy