Znamy termin i temat wiodący trzeciej edycji festiwalu Literacki Sopot
Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miasto Sopot już po raz trzeci organizują Festiwal „Literacki Sopot”. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 21-24 sierpnia w Sopocie. Tematem wiodącym trzeciej edycji będzie literatura rosyjska.
W programie znajdą się między innymi spotkania autorskie, targi książki, warsztaty dla dzieci i dorosłych, a także projekty powstałe na styku literatury i innych dziedzin sztuki. „Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą w najważniejszych i najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów miejscach, dzięki czemu dotrzemy do szerokiego grona czytelników” ? zapowiada Joanna Cichocka-Gula, Wiceprezydent Sopotu.
Szczegółowe informacje pojawią się już wkrótce na stronach www.literackisopot.pl i www.facebook.com/LiterackiSopot.
Podczas zeszłorocznej edycji festiwalu do Sopotu przyjechało 70 gości z Polski i zza granicy, aby uczestniczyć w 70 wydarzeniach. Szacunkowo w imprezie wzięło udział 10 000 uczestników. Podczas festiwalu odbyła się również premiera publikacji „Sopot, czwarta rano” – zbioru opowiadań kryminalnych wyłonionych w konkursie ogłoszonym w ramach Literackiego Sopotu 2013. Jury, w składzie: Iwona Borawska, Dorota Karaś, Mariusz Czubaj, Tadeusz Dąbrowski i Marek Krajewski, spośród autorów 133 prac, nagrodziło trzech: Annę Wakulik za „Sopot, czwarta rano”, Tomasza Słomczyńskiego za „Pajęczycę” i Stefana Weisbrodta za „Żar”. Jury postanowiło dodatkowo przyznać trzy wyróżnienia: Oldze Górskiej za „Drugą zmianę”, Jakubowi Nodze za „Miasto Zamknięte” i Maciejowi Fronczakowi za „Niebieską Jajecznicę”.
Miejscem akcji opowiadań z tomu „Sopot, czwarta rano” jest oczywiście Sopot, którego piękne uliczki w świetle dnia zachwycają swym urokiem zarówno mieszkańców, jak i licznie odwiedzających kurort gości. Kiedy jednak zapada zmierzch, stają się scenerią ponurych historii, nierzadko mrożących krew w żyłach. Bohaterami tych opowieści zazwyczaj są policjanci, którzy poza rozwiązywaniem zagadek kryminalnych zmagają się również z własnymi, nie mniej skomplikowanymi problemami. Odsłaniając mroczne tajemnice Sopotu przed oczami czytelników, stają się szczególnymi przewodnikami po tym mieście.
„Sopot, czwarta rano” można uzyskać bezpłatnie pisząc na adres biuro@literackisopot.pl. Ilość egzemplarzy ograniczona.
TweetKategoria: wydarzenia