banner ad

Empik rusza z kampanią „Książka – stosuj codziennie”. Zobaczcie pomysłowe spoty promujące czytelnictwo

22 kwietnia 2014

ksiazki-stosuj-codziennie
Z okazji odbywającego się jutro Światowego Dnia Książki sieć Empik startuje z nową kampanią promującą czytelnictwo pod hasłem: „Książka – stosuj codziennie”. W sieci udostępniono 10 pomysłowych filmików, które z myślą o akcji przygotowali internauci.

W swojej kampanii Empik odwołuje się do retoryki medycznej, zalecając wszystkim codzienne stosowanie książek. Plakaty przedstawiające bestsellerowe tytuły ostatnich tygodni w formie listków z tabletkami sugerują, że dawkowanie ich w stanach marazmu i postępującej nudy, ubytków wyobraźni i zwiększonego zapotrzebowania na wiedzę może być cudownym remedium. Coraz mniej Polaków czyta, toteż potrzebna im jest intensywna kuracja książkowa. Tym bardziej że codzienna dawka słowa pisanego jest niezbędna w prawidłowym funkcjonowaniu.

„Wszędzie otaczają nas reklamy lekarstw, witamin i suplementów diety, które mają zmienić nasze życie na lepsze. My uważamy, że niektóre z przypadłości, na które te leki są zalecane, można zwalczyć za pomocą codziennej lektury. Nic nie działa tak skutecznie na stres czy apatię, jak dobra książka” ? mówi Magdalena Mularuk, Dyrektor Marketingu w Empiku.

Do współpracy przy tworzeniu kampanii Empik zaprosił internautów. Za pośrednictwem platformy crowdsourcingowej Million You zachęcano do stworzenia spotu ilustrującego hasło akcji „Książka ? stosuj codziennie!”. Zainteresowanie konkursem i poziom zgłoszonych filmów przerosły oczekiwania organizatorów. W szranki o główną nagrodę stanęło 169 prac.

Jak podsumowuje obrady jury Magdalena Mularuk, książka okazała się wdzięcznym tematem dla internautów. Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści podjęli się próby zilustrowania hasła kampanii w sposób, który bawił, ale i wzruszał. Empik wyróżnił nominacjami 10 najlepszych prac, a spośród nich wyłonił 3 najlepsze. Do twórców zarówno wyróżnionych, jak i zwycięskich filmów powędrowały atrakcyjne nagrody pieniężne.

Wyróżnione spoty promujące hasło „Książka – stosuj codziennie!” możecie obejrzeć poniżej.

Zwycięzcy:

1 miejsce: „ReeEWolucja czytelniania”

2 miejsce: „W drodze”

3 miejsce: „Cool with books”

Pozostali nominowani:

„Trzy mewy”

„Trudne słowo”

„Książki czekają”

„Nakręcam na czytanie”

„Niekończąca się opowieść”

„Stosuj codziennie”

„Zaloty”

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy