banner ad

Emma Watson pozostawiła egzemplarze ulubionej książki w metrze

25 listopada 2016

emma-watson-ksiazki-metro1
Odwiedzający w ostatnich tygodniach londyńskie i nowojorskie metro mogli natknąć się na pozostawione w różnych miejscach egzemplarze powieści Mai Angelou. W ten sposób aktorka Emma Watson chciała zachęcić korzystających z podziemnej kolei do czytania w trakcie podróży.

26-letnia aktorka, która znana jest powszechnie z roli Hermiony Granger w ekranizacjach przygód Harry?ego Pottera, poukrywała w różnych miejscach londyńskiego metra sto egzemplarzy swojej ulubionej książki „Mom & Me & Mom” Mai Angelou. Do każdego tomu dołączony był list, w którym Emma informowała, że jest to część kampanii Books on the Underground (z ang. Książki w metrze) zachęcającej podróżnych do sięgania po literaturę, gdy są w podróży. Prosiła również o podzielenie się opinią na temat lektury na profilu jej klubu książki na Goodreads. Po przeczytaniu zachęcała do ponownego pozostawienia egzemplarza w metrze, aby inni mogli z niego skorzystać. Po kilku dniach powtórzyła inicjatywę w Nowym Jorku, najwyraźniej w reakcji na wynik amerykańskich wyborów, w których przegrała popierana przez nią Hilary Clinton.

emma-watson-ksiazki-metro2

Emma Watson już od dłuższego czasu angażuje się w promowanie literatury. W ramach swej działalności jako Ambasadorka Dobrej Woli dla równości płci ONZ założyła na Goodreads, największym portalu społecznościowym dla czytelników, wirtualny feministyczny klub książki Our Shared Shelf, który liczy w tej chwili już blisko 160 tysięcy członków z całego świata. „Jako część mojej pracy dla ONZ zaczęłam czytać tak dużo książek i esejów o równości, jak tylko byłam w stanie dostać w swoje ręce . Jest tyle niesamowitych pozycji. Zabawnych, inspirujących, smutnych, prowokujących do myślenia, dodających sił! Odkryłam tego tak dużo, że czasami czułam się, jakby moja głowa miała eksplodować” ? tłumaczy w notce powitalnej. „Postanowiłam więc założyć feministyczny klub książki, ponieważ chcę dzielić się tym, czego się dowiedziałam, a także poznać wasze przemyślenia” ? dodała.

emma-watson-ksiazki-metro3

W marcu przyszłego roku aktorkę będziemy mogli oglądać w kolejnej ekranizacji, tym razem słynnej francuskiej baśni „Piękna i bestia” zrealizowanej przez wytwórnię Walt Disney Pictures. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy