Nowe zdjęcia z czwartego sezonu „Sherlocka”. Watson zostanie ojcem!

25 listopada 2016

nowe-zdjecia-sherlock-sez4-1
BBC One ujawniło nowe zdjęcia przedstawiające głównych bohaterów czwartego sezonu serialu „Sherlock”. Mogą one być częściową wskazówką na temat fabuły tego telewizyjnego widowiska.

Na podstawie fotografii można wysnuć oczywisty wniosek, że w życiu Sherlocka (Benedict Cumberbatch) i Watsona (Martin Freeman) zajdą znaczące zmiany, a to dlatego, że drugi z nich, po tym jak ożenił się z Mary (Amanda Abbington), zostanie również ojcem. Wydaje się, że rodzinna sielanka może jednak zostać przerwana przez nowego antagonistę.

nowe-zdjecia-sherlock-sez4-2

Głównym czarnym charakterem serialu będzie Culverton Jones odgrywany przez angielskiego aktora Toby?ego Jonesa. Ten nikczemnik jest inspirowany postacią Culvertona Smitha z opowiadania „Umierający detektyw” z 1913 roku, w którym to Sherlock Holmes zachorował na gorączkę sumatryjską, a jedyną osobą mogącą go ocalić jest właśnie Culverton ? tajemniczy lekarz-amator.

nowe-zdjecia-sherlock-sez4-3

Na kolejnych fotografiach widzimy również Sherlocka w towarzystwie swojego genialnego brata Mycfrota pracującego dla rządu Wielkiej Brytanii. W tej roli występuje Mark Gatiss, współtwórca serialu, odpowiedzialny również za scenariusze odcinków „Demony Baskerville” oraz „Wielka gra”.

nowe-zdjecia-sherlock-sez4-4

„Sherlock” to brytyjski serial telewizyjny emitowany od 2010 roku przez BBC One. Stworzyli go Steven Moffat i Mark Gattis. Historie w poszczególnych odcinkach są uwspółcześnionymi interpretacjami pomysłów z opowiadań Arthura Conana Doyle?a o słynnym detektywie. Serial doczekał się niezliczonych nagród i nominacji, w tym najważniejszych statuetek w branży telewizyjnej, a więc Emmy Awards.

nowe-zdjecia-sherlock-sez4-5

Do tej pory wyemitowano trzy sezony, a także dwa odcinki specjalne. Premiera czwartego sezonu zapowiedziana jest na 1 stycznia 2017 roku. Przy okazji warto dodać, że popularność serialu zaowocowała różnymi adaptacjami ? między innymi mangą stworzoną przez japońskiego artystę Jaya. W Polsce tytuł ten jest dostępny za sprawą wydawnictwa Studio JG, a pierwszy tom ukazał się 1 października 2016 roku.

nowe-zdjecia-sherlock-sez4-6

nowe-zdjecia-sherlock-sez4-7

Poniżej możecie też zobaczyć pierwszy zwiastun czwartego sezonu „Sherlocka”:

[mw]
fot. BBC/Hartswood Films/Robert Viglasky

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film