banner ad

Bookniture ? skrzyżowanie książki z meblem

11 lutego 2015

bookniture-mebloksiazka-1
Okazuje się, że format książki nie tylko dobrze sprawdza się do prezentowania dłuższych tekstów, ale może mieć zastosowanie w meblarstwie. Projektant Mike Mak stworzył prototyp wielofunkcyjnego mebla, który po użyciu składamy i przechowujemy pod postacią książki.

Projekt nosi nazwę Bookniture, co można przetłumaczyć jako Książkomebel. Przypomina tradycyjną książkę, jednak po rozłożeniu może pełnić rolę stolika, szafki nocnej, taboretu lub biurka.

bookniture-mebloksiazka-3

Bookniture wykonano z papieru o strukturze plastra miodu, zapewniającej dużą elastyczność i niezwykłą wytrzymałość (nawet do 170 kilogramów). Oprawą zajęła się fabryka korzystająca z tradycyjnej, najbardziej trwałej metody introligatorskiej używanej przy produkcji książek.

bookniture-mebloksiazka-4

Na pomysł stworzenia Bookniture pomysłodawca projektu, Mike Mak, wpadł, obserwując swoje otoczenie. Zważywszy na to, że mieszka w Hongkongu będącym jednym z najgęściej zaludnionych miast na świecie, zauważył, że ludzie starają się jak najlepiej wykorzystać każdy centymetr przestrzeni, jaki mają, dlatego rzadko trzymają w domu meble, które używane są jedynie okazjonalnie. On sam, gdy zapraszał przyjaciół, siedział z nimi zwykle na podłodze. Dopóki nie wpadł na pomysł mebla, który nie zajmuje żadnego miejsca na podłodze, bo można go złożyć i postawić na regale obok książek.

bookniture-mebloksiazka-5

Przez kilka miesięcy trwały prace nad opracowaniem optymalnej struktury i produkcją prototypów, które możecie podziwiać na załączonych zdjęciach. Teraz, dzięki wsparciu internatów uzyskanym na portalu crowdfundingowym Kickstarter, Bookniture trafi do przemysłowej produkcji.

bookniture-mebloksiazka-6

bookniture-mebloksiazka-7

Poniżej możecie zobaczyć krótki materiał filmowy prezentujący zastosowania Bookniture:

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy