banner ad

Marvel zapowiada żeński odpowiednik Avengers

11 lutego 2015

zenski-avengers-1
Jedno z największych amerykańskich wydawnictw komiksowych przygotowuje ofertę z myślą o żeńskiej części środowiska fanowskiego. W tegorocznych zapowiedziach Marvela zaroi się bowiem od superbohaterek.

Jedna z najważniejszych wiadomości ze stajni Marvela to z pewnością plan uruchomienia serii, która będzie żeńskim odpowiednikiem Avengers. Drużyną superbohaterek o nazwie A-Force dowodzić będzie She-Hulk, a towarzyszyć jej będą m.in. Rogue, Storm (z X-Mena), Jubilee, Wasp, Dazzler, Medusa i Nico Minoru. Nie zabraknie też Black Widow, Spider-Woman, Moondragon i oczywiście Kapitan Marvel.

Za scenariusz nowej serii odpowiadać będą oczywiście kobiety. Komiks napisze G. Willow Wilson, która wprowadziła już do świata superbohaterskiego pierwszą muzułmankę, czyli nowe wcielenie Ms Marvel. Współpracować z nią będzie Marguerite Bennett, autorka komiksów o Asgardian assassin Angeli, Batgirl i Lois Lane. Za to rysunki stworzy mężczyzna, Jorge Molina. „Celowo zebraliśmy zespół składający się z różnych postaci, z różnych części Uniwersum Marvela ? z różnymi zdolnościami, tożsamościami, ideologiami. One wszystkie mają wspólnie odpowiedzieć na pytanie: Co można poświęcić, by odnieść sukces? Czy warto być bohaterem?” – powiedziała Wilson.

A-Force nie będzie pierwszą w całości żeńską drużyną w Uniwersum Marvela. Podobnej odsłony doczekali się już mutanci z X-men (jako X-women). Aktualnie wydawnictwo ma w ofercie 14 serii, których głównymi bohaterkami są kobiety.

Pierwszy numer „A-Force” trafi do sprzedaży w Stanach w maju 2015. Poniżej możecie zobaczyć dwa warianty okładki tego komiksu:

zenski-avengers-2

zenski-avengers-3

[aw]
źródło: Marvel

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy