Autoryzowana biografia Lee Childa zapowiedziana na przyszły rok

19 grudnia 2019


Jesienią 2020 roku nakładem oficyny Constable, będącej imprintem wydawnictwa Little, Brown, ukaże się autoryzowana biografia Lee Childa. Książka ma nosić tytuł „The Reacher Guy”, a jej autorką jest Heather Martin.

Lee Child to obecnie jeden z najpopularniejszych autorów literatury sensacyjnej. Łącznie wszystkie jego powieści z Jackiem Reacherem sprzedały się w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. Każdego roku liczba ta powiększa się o kolejne 10-12 milionów. Nic więc dziwnego, że czytelnicy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o autorze i jego życiu. Wkrótce będą mieli taką sposobność za sprawą zapowiadanej na przyszły rok książki.

„Spotkałem Heather Martin kilka lat temu i zaczęliśmy rozmawiać o tym, dlaczego ludzie uwielbiają opowiadać historie i ich słuchać. Aby bardziej się wgłębić w temat, zaczęliśmy rozmawiać o tym, dlaczego ja to robię. W końcu powiedziałem: 'Jeśli naprawdę chcesz dojść do sedna, będziesz musiała napisać moją biografię’. I tak zrobiła. To był zabawny i pouczający proces. Wiele rzeczy zapomniałem i fascynujące było przypominanie sobie tego” ? powiedział Lee Child.

Autoryzowana biografia zatytułowana „The Reacher Guy” opowie o tym, jak chłopak z Birmingham stał się jednym z najlepiej sprzedających się pisarzy na rynku wydawniczym. Dowiemy się też, jakie nawiązania do osobistego życia Jima Granta (tak w rzeczywistości nazywa się Lee Child), można znaleźć w powieściach o Jacku Reacherze. Autorka książki, Heather Martin, pracuje jako nauczycielka i badaczka w King?s College London.

[am]
fot. PolityBooks
źródło: The Bookseller

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy