Agentka literacka zaatakowana przez autora odrzuconej powieści

15 września 2012


Mieszkająca w San José (USA) agentka literacka, Pam van Hylckama, została przedwczoraj zaatakowana w swoim samochodzie. Policjanci odkryli, że sprawca był pisarzem, którego pracę wcześniej odrzuciła.

Mężczyzna podszedł i zapukał w lusterko po stronie kierowcy, a gdy agentka opuściła szybę, żeby dowiedzieć się, o co chodzi, złapał ją za głowę i zaczął uderzać o kierownicę. Na szczęście kobieta podróżowała ze swoimi dwoma psami. Jeden z nich ruszył do ataku i pogryzł mężczyznę, zmuszając go do ucieczki.

Początkowo van Hylckama myślała, że była to przypadkowa napaść, za namową rodziny skontaktowała się jednak z policją. Gdy funkcjonariusze dowiedzieli się, że kobieta pracuje jako agentka literacka, doszli do wniosku, że sprawca musi być jedną z osób, których prace odrzuciła. Van Hylckama przyznała, że otrzymywała ostatnio e-maile o treści ?Nienawidzę cię, chcę, żebyś umarła i zabiję cię?, ale zignorowała je, ponieważ agenci literaccy często otrzymują pełne jadu odpowiedzi. Policja postanowiła jednak sprawdzić tego szczególnego nadawcę po adresie, jaki załączył do przesłanego manuskryptu.

Pojechali do mężczyzny do domu i odkryli na jego ciele ślady ugryzienia pozostawione przez psa agentki. Sprawca znajduje się teraz w policyjnym areszcie. O całym zdarzeniu agentka napisała na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

fot. twitter.com/BookaliciousPam

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy