banner ad

Policja pilnowała porządku podczas spotkania z Junotem Díazem

15 września 2012


Na spotkanie zorganizowane z okazji premiery najnowszej powieści Junota Díaza przybyły tłumy, zmuszając organizatorów do zwrócenia się o pomoc do policji.

Jak podaje portal Colorlines.com, pracownicy nowojorskiego oddziału księgarni Barnes and Noble nie spodziewali się, że spotkanie z pisarzem będzie cieszyć się aż tak ogromnym zainteresowaniem. Z myślą o czytelnikach przygotowano ponad czterysta krzeseł, ale ostatecznie na piętro, gdzie miał przybyć Díaz, wpuszczono około tysiąca osób.

Z racji tego, że tłumy wciąż napływały, pracownicy księgarni zmuszeni byli zgłosić się o pomoc do nowojorskiego departamentu policji. Funkcjonariusze poproszeni zostali o pilnowanie schodów, gdzie stało kolejne dwieście osób, które chciało się przedostać na spotkanie.

Kiedy na schodach pojawił się pisarz, niektórzy próbowali wedrzeć się na górę, czemu zapobiegli pilnujący porządku policjanci.

Nowa powieść Junota Díaza, „This is How You Lose Her” (w wolnym tłumaczeniu: „Sposób, w jaki ją tracisz”) opowiada o niesamowitej sile miłości. Historie kilku bohaterów pokazują różne odmiany tego uczucia ? od obsesyjnej miłości, poprzez zakazaną, kapryśną aż po rodzicielską. Książka miała swoją premierę 11 września, data wydania powieści w Polsce nie jest jeszcze znana.

fot. Riverhead Books

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy