Wygraj „Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi” Davida Fostera Wallace’a [ZAKOŃCZONY]

24 sierpnia 2015

wallace-krotkie-wywiady-konkurs
„Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi” – pierwsza wydana w Polsce książka Davida Fostera Wallace’a może być wasza. Wystarczy wziąć udział w konkursie, który przygotowaliśmy poniżej wspólnie z wydawnictwem W.A.B.

Trzy egzemplarze zbioru nietypowych opowiadań przesyconych ironicznym humorem i groteskowymi postaciami rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jak nazywa się hollywoodzki aktor, który wcielił się w Davida Fostera Wallace’a w niedawnym filmie biograficznym?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „David Foster Wallace”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 7 września, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Jason Segel.

Egzemplarze książki „Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi” otrzymają:

Edyta Rakowska,
Filip Michna,
Maciej Jaśkiewicz.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

krotkie-wywiady-z-paskudnymiDavid Foster Wallace „Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi”

Opis: Dzięki tej zdumiewającej książce polski czytelnik może wreszcie poznać twórczość jednego z najwybitniejszych pisarzy naszych czasów: prozę, która wymyka się wszelkim opisom, porównaniom i jakiemukolwiek zaszufladkowaniu do tego stopnia, że? sam autor ?Krótkich wywiadów? miał z tym problem. Bohaterami są Amerykanie przełomu XX i XXI wieku ? egocentryczni, emocjonalnie płytcy i zagubieni, zapatrzeni w media, rozbudzeni seksualnie, ale niezdolni do zbudowania trwałej i zdrowej relacji. Wallace, który sam cierpiał przez 20 lat na depresję, ośmiesza też w swych opowiadaniach współczesną kulturę terapeutyczną, tendencję do ciągłego psychologizowania i doszukiwania się traum z dzieciństwa. Pisarz zaskakuje nie tylko treścią, ale też postmodernistyczną formą ? ekscentrycznym sposobem opisu, jednostronnymi dialogami i użyciem przypisów jako środka literackiego. Każda historia wciąga w dziwaczny świat skrzywień ? na pierwszy rzut oka absurdalnych i surrealistycznych, a przecież powszechnie występujących.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe