banner ad

Wygraj egzemplarze „Serca wszystkiego, co istnieje” – biografii legendarnego wodza Indian [ZAKOŃCZONY]

22 sierpnia 2017


Wspólnie z wydawnictwem Czarnym przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Serce wszystkiego, co istnieje. Nieznana historia Czerwonej Chmury, wodza Siuksów” Toma Clavina i Boba Drury?ego.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze biografii opisującej życie i dokonania legendarnego wodza, który jako jedyny Indianin zdołał pokonać armię Stanów Zjednoczonych. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: W których latach toczyła się Wojna Czerwonej Chmury i jak nazywał się sporny obszar, o który walczył wódz Czerwona Chmura?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Serce wszystkiego, co istnieje”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 4 września, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Wojna toczyła się w latach 1866-1868. Sporny obszar nazywano krajem rzeki Powder (na obszarze Wielkich Równin)”.

Egzemplarze książki „Serce wszystkiego, co istnieje” otrzymują:

Tomasz Rotuski,
Monika Stecko,
Piotr Wołkowski,
Adam Nowaczyk.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Tom Clavin i Bob Drury „Serce wszystkiego, co istnieje. Nieznana historia Czerwonej Chmury, wodza Siuksów”

Opis: Opowieść o Czerwonej Chmurze – niezwykłym wodzu Indian. Aby zyskać szacunek współplemieńców, syn zmarłego w delirium alkoholika musiał być odważniejszy, sprytniejszy i okrutniejszy od innych. Od najmłodszych lat wykazywał się wyjątkową rozwagą i zmysłem strategicznym. Był śmiały, bezwzględny i niezwykle brutalny. Jednak ten być może najpotężniejszy indiański wojownik na wiele lat popadł w zapomnienie.

Bob Drury i Tom Clavin malują biografię wodza w żywych barwach, a w tle kreślą sylwetki jego towarzyszy, rywali i nieprzyjaciół: wodzów Siedzącego Byka i Szalonego Konia, człowieka gór Jima Bridgera, genarała Williama Shermana, odkrywcy Johna Bozemana i wielu innych. Ta książka to również dramatyczna kronika ostatecznego starcia amerykańskich cywilizacji i hołd oddany rdzennym mieszkańcom Wielkich Równin.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe