Wygraj egzemplarze powieści „Święte gry” Vikrama Chandry [ZAKOŃCZONY]

24 kwietnia 2019


We współpracy z Wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze mistrzowskiego thrillera „Święte gry” Vikrama Chandry.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze epickiej, wielowątkowej opowieści o przyjaźni i zdradzie, przemocy i wielkiej miłości, a także współczesnym Bombaju, która okrzyknięta została hinduską wersją „Ojca chrzestnego”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jaki tytuł nosi opowiadanie Vikrama Chandry, w którym występuje Sartadź Singh, bohater powieści „Święte gry”? Podaj również polski tytuł książki pisarza, w którym to opowiadanie się ukazało. (2) Jak nazywa się aktor, który wciela się w detektywa Sartadźa Singha w serialu „Święte gry” Netfliksa?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Opowiadanie „Kama” ze zbioru „Miłość i tęsknota w Bombaju”, (2) Saif Ali Khan.

Egzemplarze książki „Święte gry” otrzymują:

Tomasz Rotuski,
Paweł Ptak,
Weronika Lenczewska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Vikram Chandra ? Święte gry”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 6 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Detektyw Sartadź Singh najlepsze lata ma już za sobą. Jest czterdziestokilkuletnim rozwiedzionym policjantem, cynicznym, bez perspektyw zawodowego rozwoju. Jednak gdy dowiaduje się, że w mieście przebywa jeden z najbardziej nieuchwytnych przywódców mafijnego półświatka, Ganeś Gaitonde, a kryjówka, w której się zabarykadował, jest szczelnie otoczona przez policję, zaczyna wierzyć w odmianę losu. Ale Gaitonde popełnia samobójstwo, zostawiając masę brudnych pieniędzy i więcej pytań niż odpowiedzi. Choć oficjalnie sprawa zostaje zamknięta, na polecenie służb wywiadowczych Sartadź zaczyna dociekać przyczyn owego samobójstwa. Ślady prowadzą go w głąb ciemnych podziemi metropolii, w świat przestępczości zorganizowanej i powszechnej korupcji.

„Święte gry” ? nie bez powodu przyrównywane do światowego bestsellera „Shantaram” ? ukazały się w kilkunastu krajach. Powieść uzyskała nominację do National Book Award i została wyróżniona Salon Book Award i indyjską Hutch Crossword Book Award. Serial na podstawie książki dostępny w serwisie Netflix.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe