banner ad

Wygraj egzemplarze „Niesamowitych przygód Kavaliera i Claya” Michaela Chabona [ZAKOŃCZONY]

16 sierpnia 2019


Z okazji premiery polskiego wydania najsłynniejszej powieści Michaela Chabona, nagrodzonych Pulitzerem „Niesamowitych przygód Kavaliera i Claya”, wspólnie z oficyną W.A.B. przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze powieści opowiadającej o dwóch żydowskich młodzieńcach, którzy w czasie II wojny światowej zaczęli tworzyć komiksy podbijające serca amerykańskich czytelników. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Któremu znanemu twórcy komiksowemu Chabon dedykował swoją powieść „Niesamowite przygody Kavaliera i Claya”? (2) Eskapista, postać superherosa stworzona przez bohaterów powieści, doczekała się własnej serii komiksowej. Które amerykańskie wydawnictwo opublikowało komiks o Eskapiście? Podaj nazwę oficyny.

?
Konkurs rozstrzygnięty, choć nie obyło się bez perypetii. W pierwszym pytaniu niezamierzenie znalazła się zmyłka. Ponieważ w książce na początku znajduje się dedykacja dla ojca Chabona, ale w posłowiu do amerykańskiego wydania autor honoruje też autora komiksów Jacka Kirby’ego. Dlatego obie wersje odpowiedzi uznajemy za poprawne. Odpowiedź na pytanie drugie brzmi: Dark Horse Comics.

Egzemplarze książki „Niesamowite przygody Kavaliera i Claya” otrzymają:

Andrzej Holubiuk,
Oliwia Reszka,
Aleksandra Pytel.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 1 tygodnia.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Michael Chabon ? Niesamowite przygody Kavaliera i Claya”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 26 sierpnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Pewnej nocy 1939 roku w domu Sammy?ego Claya z Brooklynu pojawia się jego kuzyn Josef Kavalier, któremu właśnie udało się uciec z okupowanej przez hitlerowców Pragi. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni i jeszcze bardziej zdumiewającej kariery dwóch żydowskich chłopców. Wspólnie zaczynają tworzyć komiksy, które podbijają serca amerykańskich czytelników. Czerpiąc ze swoich pragnień i lęków, Kavalier i Clay wymyślają postaci superbohaterów, w tym Eskapisty ? zaprzysięgłego wroga nazistów i mistrza ucieczki walczącego ze złem, oraz Luny, inspirowanej piękną Rosą Saks, która wkrótce stanie się bliska obu chłopcom. Dzięki komiksom szybko zdobywają sławę i bogactwo, ale w głębi duszy każdy z nich pragnie czegoś zupełnie innego?

Michel Chabon, mistrzowsko balansując między komedią i tragedią, stworzył brawurową opowieść o przyjaźni, miłości i poświęceniu, a przede wszystkim o sztuce, która przezwycięża strach przed odrzuceniem i strach przed śmiercią. Jego porywającą powieść wyróżniono Nagrodą Pulitzera i uznaje się ją za jedno z największych osiągnięć amerykańskiej prozy XXI wieku.

rys. Random House Publishing Group, fot. W.A.B.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe