banner ad

Wygraj egzemplarze książki „Washington Black” Esi Edugyan [ZAKOŃCZONY]

4 listopada 2020

Wspólnie z Wydawnictwem Świat Książki przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze nominowanej do Nagrody Bookera powieści „Washington Black” autorstwa Esi Edugyan

Do rozdania mamy cztery egzemplarze książki, która z fantazją i wrażliwością opowiada o miłości, zdradzie i odnajdywaniu siebie w świecie naznaczonym przez niewolnictwo. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Powieść „Washington Black” opisuje losy 11-letniego niewolnika z plantacji trzciny cukrowej na Barbadosie. Podaj tytuły czterech innych powieści poruszających temat niewolnictwa. (2) Christopher Wilde, jeden z bohaterów „Washington Black”, jest abolicjonistą. Czy znasz jakichś wybitnych działaczy abolicjonizmu, którzy zapisali się na kartach historii? Wymień przynajmniej trzech.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie (1) podawaliście m.in. „Kolej podziemną. Czarną krew Ameryki” Colsona Whiteheada, „Umiłowaną” Toni Morrison, „Ptaka dobrego Boga” Jamesa McBride’a, „Czarne skrzydła” Sue Monk Kidd, „Chatę wuja Toma” Harriet Beecher Stowe i wiele innych tytułów. W odpowiedzi na pytanie (2) padały zaś m.in. takie nazwiska, jak Benjamin Franklin, Thomas Clarkson, Frederick Douglass, Benjamin Rush, Antoni Benezet, siostry Sarah i Angelina Grimké, Granville Sharp, Henri Grégoire.

Egzemplarze książki „Washington Black” otrzymują:

Michał Matusiak,
Anna Przewoźnik,
Katarzyna Jagoda,
Łukasz Rudnicki.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy adresy od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres e-mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Esi Edugyan – Washington Black”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 14 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Eduygan stworzyła wspaniałą powieść przygodową, z fantazją i wrażliwością opisując losy swojego młodego, aspirującego do lepszego życia bohatera.

11-letni Wash – George Washington Black – niewolnik z plantacji trzciny cukrowej na Barbadosie jest przerażony, gdy zostaje wybrany na służącego przez brata swojego pana, lecz później ze zdziwieniem przekonuje się, że Christopher Wilde to miłośnik przyrody, badacz, wynalazca i abolicjonista. Z czasem – mimo przepaści, która ich dzieli – obaj zaczynają dostrzegać w sobie człowieczeństwo.

Gdy ktoś nieoczekiwanie ginie i za głowę Washa zostaje wyznaczona nagroda, obaj muszą wszystko rzucić i salwować się ucieczką. Powieść, której akcja rozgrywa się na obszarze ciągnącym się od Karaibów po mroźną Arktykę i od Londynu po Maroko, opowiada o odnajdywaniu siebie i zdradzie, o miłości i przebaczeniu oraz o życiu, które runęło i na nowo się odrodziło.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe