banner ad

Wygraj egzemplarze komiksu „Tamara Łempicka” autorstwa Virginie Greiner i Daphné Collignon [ZAKOŃCZONY]

11 lutego 2020


Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze komiksu biograficznego „Tamara Łempicka” autorstwa Virginie Greiner i Daphné Collignon.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze pięknie wydanej graficznej opowieści o nowoczesnej, silnej i niezależnej kobiecie, która była czołową artystką stylu art déco. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Wydawnictwo Marginesy ma w swoim katalogu nie tylko komiks, ale również książkę poświęconą Tamarze Łempickiej. Jaki tytuł nosi ta publikacja i kto ją napisał? (2) Jaki tytuł nosi obraz namalowany przez Tamarę Łempicką, który jest najwyżej jak do tej pory wylicytowanym obrazem polskiego artysty w historii? Podaj również kwotę, za którą został sprzedany.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Chodzi o książkę „Tamara Łempicka. Sztuka i skandal” napisaną przez Laurę Claridge (2) „Portret Marjorie Ferry” sprzedany na aukcji w Christie’s w Londynie za 16,28 mln funtów, czyli ok. 82 mln złotych.

Egzemplarze komiksu „Tamara Łempicka” otrzymują:

Paulina Siedlecka,
Łukasz Wichrowski,
Olga Turska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Tamara Łempicka”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 23 lutego, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Paryż, lata 20. XX wieku. Malarka Tamara de Lempicka, przyjaciółka André Gide’a i Jeana Cocteau, jest jedną z gwiazd paryskiej bohemy. Prowokacyjna, wyzwolona i otwarcie biseksualna artystka wieczorami rzuca się w wir słynnych kabaretów szalonych lat dwudziestych w poszukiwaniu inspiracji, klientów, modelek lub jednorazowych romansów.

Intensywne nocne życie często kończy się kłótniami z mężem Tadeuszem, który zarzuca Tamarze, że zaniedbuje ich córką Kizette. Ale Tamara zawsze robi to, na co ma ochotę, szczególnie, że to właśnie z pieniędzy zarabianych przez nią na obrazach utrzymuje się cała rodzina. Takie są wyzwolone kobiety!

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe