Wygraj egzemplarze komiksu „Darwin. Jedyna taka podróż” [ZAKOŃCZONY]

21 stycznia 2020


Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze komiksu biograficznego „Darwin. Jedyna taka podróż” autorstwa Fabiena Grolleau i Jérémiego Royera.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze pięknie wydanej graficznej opowieści o fascynującej wyprawie młodego brytyjskiego przyrodnika, która zrewolucjonizowała ludzką wiedzę o świecie. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile lat trwała słynna podróż Darwina na okręcie Beagle? (2) Fabien Grolleau i Jérémie Royer stworzyli komiks biograficzny o jeszcze jednej postaci historycznej. O kogo chodzi? Podaj imię i nazwisko tej osoby.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) podróż Darwina na okręcie Beagle trwała prawie pięć lat (dokładnie od 27 grudnia 1831 do 2 października 1836 roku, z czego 1,5 roku na pełnym morzu) (2) Fabien Grolleau i Jérémie Royer stworzyli również komiks biograficzny o Johnie Jamesie Audubonie.

Egzemplarze komiksu „Darwin. Jedyna taka podróż” otrzymują:

Daria Widawska,
Michał Matusiak,
Katarzyna Furmańska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1 tygodnia.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Darwin. Jedyna taka podróż”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 1 lutego, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Jest rok 1831. Utalentowany, choć dość roztrzepany młodzieniec o nazwisku Karol Darwin wchodzi na pokład zacumowanego w londyńskim porcie okrętu Beagle. Podróż, która za chwilę się rozpocznie, zmieni życie nie tylko tego młodego człowieka, ale także całą współczesną naukę…

Ta inteligentna i wciągająca powieść graficzna Fabiena Grolleau i Jérémiego Royera śledzi losy legendarnego naukowca u progu wielkich odkryć. Bazując na wspomnieniach samego Darwina opisanych w „Podróży na okręcie Beagle”, sięgając po biograficzne i naukowe źródła, autorzy przedstawiają jego spotkania z obcymi kulturami, fascynację dziką przyrodą, czy znalezienie skamieniałości prehistorycznych gadów.

Wyruszcie razem z Darwinem w fascynującą podróż w najdalsze zakątki świata. Odwiedźcie tropikalne lasy i pełne życia wody oceanów. Bądźcie świadkami odkryć, które dały początek przełomowej dla historii świata teorii ewolucji.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe