banner ad

Wygraj egzemplarze biografii „Każda historia miłosna jest historią o duchach. Życie Davida Fostera Wallace’a” [ZAKOŃCZONY]

26 czerwca 2022

We współpracy z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze biografii Davida Fostera Wallace’a zatytułowanej „Każda historia miłosna jest historią o duchach” autorstwa D.T. Maxa.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, która ukazuje unikatowy związek życia Davida Fostera Wallace’a z jego twórczością. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Kto przełożył na język polski książki Davida Fostera Wallace’a? Wymień tłumaczy. (2) Która książka Davida Fostera Wallace’a ukazała się w Polsce jako pierwsza? Podaj jej tytuł oraz rok polskiego wydania.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Książki Davida Fostera Wallace’a przełożyli na język polski Jolanta Kozak oraz Mikołaj Denderski. (2) Pierwsza, która ukazała się w naszym kraju, książka Davida Fostera Wallace’a to „Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi”, wydana po polsku w 2015 roku.

Egzemplarze książki „Każda historia miłosna jest historią o duchach” D.T. Maxa otrzymują:

Tomasz Rotuski,
Marcin Głod,
Anna Bielska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji:  konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Każda historia miłosna jest historią o duchach. Życie Davida Fostera Wallace’a”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 7 lipca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Odkąd zmarł przedwcześnie śmiercią samobójczą w 2008 roku, w wieku zaledwie czterdziestu sześciu lat, David Foster Wallace stał się kimś więcej niż przedstawicielem swojego literackiego pokolenia – został symbolem szczerości i uczciwości w nieautentycznych czasach, postacią, której sława i wpływ rozprzestrzeniają się z każdym kolejnym dniem. W tej biografii, od której trudno się oderwać, D.T. Max odtwarza pełną udręki, lecz często triumfalną batalię Wallace’a o sukces literacki, naznaczoną zmaganiami z depresją i uzależnieniem – walkę, której arcydzielnym wynikiem jest powieść „Niewyczerpany żart”. Pisana we współpracy z rodziną i przyjaciółmi Wallace’a, biografia tego niezwykłego autora została napisana na podstawie setek stron niepublikowanych listów, rękopisów i dzienników pisarza i ukazuje w rewelacyjny, poruszający i hipnotyzujący sposób unikatowy związek życia Wallace’a z jego twórczością.


Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe