Wygraj podwójne wejściówki na warszawski seans filmu „Wszystko poszło dobrze” François Ozona [ZAKOŃCZONY]

19 stycznia 2022

W związku z kinową premierą filmu François Ozona zatytułowanego „Wszystko poszło dobrze”, który powstał na podstawie autobiograficznej powieści Emmanuèle Bernheim, wspólnie z dystrybutorem ekranizacji, Aurora Films, przygotowaliśmy konkurs.

Do rozdania mamy piętnaście podwójnych wejściówek na seans „Wszystko poszło dobrze” w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wejściówki można wykorzystać w terminie od 25 stycznia do 10 lutego zgodnie z seansami podanymi w repertuarze kina. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Czy znasz jakieś inne ekranizacje literackie, które wyreżyserował François Ozon? Wymień przynajmniej dwie.


Konkurs rozstrzygnięty. Wśród odpowiedzi podawaliście m.in. takie filmy, jak: „Nowa dziewczyna”, „Podwójny kochanek” czy „Angel”.

Podwójne wejściówki na seans „Wszystko poszło dobrze” otrzymują:

Joanna Pajestka,
Paweł Kurek,
Monika Piechowska,
Elżbieta Świtulska,
Sylwia Gontarz,
Marta Górna,
Małgorzata Wojtasińska,
Barbara Jakubowska,
Daria Wasilewska,
Paweł Rybkowski,
Paulina Malec,
Wioleta Krajczyńska,
Łukasz Kamerke,
Małgorzata Pentz,
Mateusz Mrugas.

Nagrody zostaną przekazane drogą e-mailową.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Kinowa premiera Wszystko poszło dobrze”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 23 stycznia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Mistrz francuskiego kina François Ozon po raz kolejny daje dowód na to, jak różnorodnym jest twórcą. Tym razem sięga po formułę dramatu z elementami ironicznego humoru, by opowiedzieć o rodzinnych relacjach, siostrzanej więzi i wadze podejmowanych decyzji, które interesują go dużo bardziej niż moralny wymiar zagadnienia, jakim jest eutanazja.

Film oparty jest na autobiograficznej powieści Emmanuèle Bernheim, przyjaciółki Ozona, z którą reżyser wielokrotnie pracował. Bernheim zmarła w 2017 roku, a ten film jest hołdem złożonym nieżyjącej przyjaciółce.

Kiedy Emmanuèle przerywa pracę i podnosi słuchawkę telefonu, jeszcze nie wie, jak wiele zmieni on w jej życiu. Okazuje się, że 85-letni ojciec kobiety na skutek udaru w ciężkim stanie trafia do szpitala. Zaniepokojona bohaterka ma jednak nadzieję, że i tym razem mężczyzna wyjdzie z tego bez szwanku.

Wraz z siostrą wpadają w spiralę szpitalnego życia, większość czasu spędzając przy łóżku osłabionego André. To dla Emmanuèle chwila na spojrzenie w przeszłość i przeanalizowanie skomplikowanych relacji z ojcem. Sytuacja w jednej chwili się odwróciła, bo nagle on stał się całkowicie zależny od córki. Zwłaszcza że udar spowodował nieodwracalne zmiany w organizmie mężczyzny. Kiedy André przekonuje się, że czeka go jedynie powolna wegetacja, prosi córkę, by pomogła mu umrzeć. Tyle że we Francji równoznaczne jest to ze złamaniem prawa. Sytuację komplikuje obecność niejakiego Gerarda, co jakiś czas pojawiającego się w szpitalu…

Tematy: , , , , ,

Kategoria: filmowe