Powstaje słuchowisko na podstawie komiksu „Kajko i Kokosz”

10 września 2014

szkola-latania-sluchowisko
Już w październiku będzie można posłuchać historii Kajko i Kokosza opowiedzianej głosem Piotra Fronczewskiego. W nagraniu słuchowiska „Kajko i Kokosz. Szkoła Latania” wzięli udział m.in. Abelard Giza i Wojciech Tremiszewski z kabaretu Limo oraz Agnieszka Matysiak, Krystyna Tkacz, Jacek Braciak, Arkadiusz Jakubik i Piotr Pręgowski.

Najsłynniejsza polska dziecięca seria komiksowa, po filmie animowanym, grach, przedstawieniu teatralnym i przekładzie na gwarę śląską, doczekała się także wersji dźwiękowej. Słuchowisko na podstawie albumu p.t. „Szkoła latania” autorstwa Janusza Christy powstało w warszawskim studiu nagraniowym Sound Tropez, które jako pierwsze na świecie zrealizowało słuchowisko na podstawie komiksu.

„’Kajko i Kokosz’ to nasza pierwsza produkcja skierowana do młodszych słuchaczy, choć jestem przekonany, że ze względu na zabawne dialogi i wybitną grę aktorską będzie to rozrywka dla całej rodziny” ? mówi Michał Szolc, producent słuchowiska.

szkola-latania-sluchowisko2

„Kajko i Kokosz” to seria komiksowa, w której główni bohaterowie, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła, dzielnie bronią Mirmiłowa przed Zbójcerzami pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala. „Szkoła latania” to pierwszy komiks z serii wydany w 1975 roku. Kasztelan Mirmił chcąc nauczyć się latać na miotle wyrusza wraz Kajkiem i Kokoszem na Łysą Górę, do Wyższej Szkoły Latania. Ich nieobecność wykorzystują Zbójcerze i szykują się do kolejnego szturmu na Mirmiłowo…

W słuchowisku na podstawie kultowego komiksu Janusza Christy udział wzięli Abelard Giza (Kajko) i Wojciech Tremiszewski (Kokosz) z kabaretu Limo, Agnieszka Matsiak (Jaga), Jacek Braciak (Kapral), Krystyna Tkacz (Lubawa), Arkadiusz Jakubik (Hegemon), Piotr Pręgowski (Mirmił), Miłogost Reczek (Łamignat). Narratorem jest Piotr Fronczewski. Premiera słuchowiska zapowiedziana została na 16 października.

Poniżej możecie odsłuchać przedpremierowego fragmentu słuchowiska „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”:

Sound Tropez to kompleks nowoczesnych studiów produkcji i postprodukcji dźwięku, a także wydawca i producent słuchowisk oraz audiobooków. Studio specjalizuje się w tworzeniu słuchowisk na podstawie komiksów, do tej pory wydano dwie części „The Walking Dead”, „Conana Barbarzyńcę” oraz „Thorgala”.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: słuchowiska