Wciel się w ucznia Hogwartu! Premiera nowej gry na urządzenia mobilne „Harry Potter: Hogwarts Mystery”

25 kwietnia 2018


Jam City, producent gier na urządzenia mobilne z siedzibą w Los Angeles, ogłosił dzisiaj, że „Harry Potter: Hogwarts Mystery” jest już do nabycia w sklepach App Store i Google Play. Gra została wydana przez studio Warner Bros. Interactive Entertainment pod marką Portkey Games, wytwórnią zajmującą się tworzeniem nowych gier, które umożliwiają graczom przeżywanie przygód inspirowanych powieściami autorstwa J.K. Rowling.

„Harry Potter: Hogwarts Mystery” to pierwsza gra na urządzenia mobilne, w której gracze mogą tworzyć własne postaci i wcielać się w uczniów Hogwartu. Fabuła gry osadzona jest w latach 80. XX wieku, czyli w czasach już po urodzeniu Harry?ego Pottera, ale jeszcze przed jego wstąpieniem do szkoły. Gracze pokonują kolejne etapy gry jako uczniowie jednego z czterech domów Hogwartu. Używając systemu dostosowywania awatara do potrzeb użytkownika, mogą tworzyć i podnosić umiejętności spersonalizowanych postaci, zdobywać szereg umiejętności magicznych i nawiązywać przyjaźnie z innymi uczniami. Mogą również zdobywać wiedzę w zakresie warzenia eliksirów pod czujnym okiem profesora Snape?a oraz poznać tajniki transmutacji pod opieką profesor McGonagall (której głosu użycza Dame Maggie Smith, brytyjska aktorka wcielająca się w tę postać w ekranizacjach książek). Oprócz interaktywnego rzucania zaklęć gra uwzględnia również system, w którym decyzje i działania gracza wpływają na ich dalsze misje.

W „Harry Potter: Hogwarts Mystery” gracze będą mieli okazję poznać nowe postacie, jak np. Penny, która jest popularną uczennicą z domu Hufflepuff, specjalizującą się w eliksirach, Tulip, czyli niepokornego żartownisia z Ravenclaw oraz skrywającą mroczną przeszłość Merulę z domu Slytherina. Zgłębiając kolejne sekrety Hogwartu, uczniowie odwiedzą znajome okolice, takie jak Ulica Pokątna i Hogsmeade.

„Firmy działające w branży rozrywki na urządzenia mobilne nie mają zbyt często okazji, aby przenieść magię do życia codziennego, dlatego jesteśmy podekscytowani pozytywnym odzewem ze strony fanów przygód Harry?ego Pottera, który do nas dociera z całego świata. Ciężko pracowaliśmy w Jam City, aby osoby marzące o zostaniu adeptem magii miały możliwość wkroczenia do Hogwartu za pośrednictwem telefonu komórkowego lub tabletu” ? powiedział Chris DeWolfe, współzałożyciel i dyrektor generalny Jam City.

„Harry Potter” do dziś pozostaje fenomenem na skalę światową. Każda z części serii autorstwa J.K. Rowling osiągnęła rekordową sprzedaż. Jak dotąd na całym świecie rozeszło się ponad 500 milionów egzemplarzy książek serii, a ich przekłady ukazały się w 80 językach. Dotychczasowe łączne przychody ze sprzedaży biletów na wyprodukowane przez Warner Bros. Pictures filmy o Harrym Potterze przekroczyły kwotę 7,7 miliarda dolarów, co czyni tę serię jedną z najbardziej kasowych produkcji w historii kina.

Gra „Harry Potter: Hogwarts Mystery” jest już dostępna i możliwa do nabycia w sklepach App Store i Google Play. Osoby chcące nawiązać kontakt z innymi fanami lub uzyskać więcej informacji na temat gry, zapraszane są do śledzenia oficjalnych profili „Harry Potter: Hogwarts Mystery” na Facebooku i Twitterze oraz strony: www.HarryPotterHogwartsMystery.com.

źródło: Business Wire / PAP

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: gry