Zwiastun nowej ekranizacji „Pani Bovary” Flauberta

3 lutego 2015

pani-bovary-zwiastun
Klasyczna powieść Gustave’a Flauberta „Pani Bovary” po raz kolejny trafi na ekrany kin. W sieci pojawił się już zwiastun nowej adaptacji książki, w której tytułową rolę zagrała Mia Wasikowska.

Debiut francuskiego pisarza opowiada o kobiecie poszukującej idealnego mężczyzny i idealnej miłości. Wzorem są dla niej bohaterowie czytanych romansów i dzieł Waltera Scotta. Wydana za mąż za małomiasteczkowego lekarza, szybko uświadamia sobie, że życie u boku człowieka, który wydaje się jej prosty i mało atrakcyjny, jest trywialne, a stałe uczucie, jakim ten ją obdarza, niewarte wzajemności. Szukając wielkich uniesień i namiętności, zaczyna przebywać w kręgach arystokracji, sądząc, że właśnie tam spełni swoje marzenia. Zamiast tego, doprowadza siebie i rodzinę do upadku.

W filmie wyreżyserowanym przez Sophie Barthes („Bez duszy”) zobaczymy Mię Wasikowską jako Emmę Bovary. Henry Lloyd-Hughes zagra jej męża, Karola Bovary, Ezra Miller i Logan Marshall-Green wystąpią w roli kochanków, a Rhys Ifans wcieli się w lokalnego kupca. W obsadzie pojawią się również Paul Giamatti, Olivier Gourmet i Laura Carmichael.

Film zagościł już na międzynarodowych festiwalach filmowych w Londynie, Toronto, East Hampton i Telluride. Wśród pierwszych dziennikarzy, którzy mieli okazję go zobaczyć, nie zebrał zbyt entuzjastycznych opinii. Własne zdanie będziemy mogli wyrobić sobie już w tym roku, kiedy obraz trafi do szerokiej dystrybucji kinowej.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Pani Bovary” w reżyserii Sophie Barthes:

Tak prezentuje się pierwszy oficjalny plakat filmu „Pani Bovary”:

pani-bovary-plakat

[am]
źródło: Slashfilm

Tematy: , , , ,

Kategoria: film