banner ad

Zobacz zwiastun „Dobranego małżeństwa” na podstawie noweli Stephena Kinga

1 września 2014

dobrane-malzenstwo-zwiastun
W sieci zadebiutował zwiastun filmu Petera Askina „Dobrane małżeństwo” zrealizowanego na podstawie noweli Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Światowa premiera obrazu zapowiedziana została na 3 października 2014 roku.

„Dobrane małżeństwo” to historia Darcy Anderson (w tej roli Joan Allen), matki dwójki dzieci i od dwudziestu siedmiu lat szczęśliwej żony współwłaściciela biura rachunkowego imieniem Bob (Anthony LaPaglia). Pewnego dnia, gdy mąż przebywał akurat w delegacji, Darcy udaje się do garażu po baterie do pilota i przypadkiem natrafia na znalezisko, na jakie żadna żona nie chciałaby się nigdy natknąć. Za stertą starych katalogów odkrywa skrytkę, w której znajdują się dowody, że jej mąż jest seryjnym mordercą i sadystą. Darcy staje przed wyborem: zgłosić podejrzenie policji i zrujnować życie sobie i dorosłym już dzieciom, czy może znaleźć jakieś inne rozwiązanie, które uchroniłoby jej rodzinę przed wstydem?

dobrane-malzenstwo-plakatPomysł na tę nowelę przyszedł do głowy Stephenowi Kingowi, kiedy czytał artykuł o Dennisie Raderze, niesławnym mordercy, który przez szesnaście lat zabił dziesięć osób, w większości kobiet i dwójkę dzieci. Paula Rader była żoną tego psychopaty przez trzydzieści cztery lata i twierdziła, że o niczym nie wiedziała. „Napisałem tę historię, żeby sprawdzić, co może się zdarzyć w przypadku, kiedy żona niespodziewanie odkrywa straszliwe hobby męża. Napisałem je również po to, żeby przeanalizować założenie, że zupełne poznanie innych nie jest możliwe, nawet tych, których najbardziej kochamy” – tłumaczył King w posłowiu do tomu „Czarna bezgwiezdna noc”, w którym opublikowano nowelę.

Jak pisarz wyjaśnił w rozmowie z „Entertainment Weekly”, długość tekstu perfekcyjnie nadaje się do przeniesienia na ekran kinowy. „Widziałem wystarczająco wiele filmów na podstawie moich utworów, aby wiedzieć, że rzeczy, które sprawdzają się najlepiej to te, które nie są ani zbyt długie, ani zbyt krótkie” – powiedział. „Dobrane małżeństwo” ma około 100 stron długości, podobnie jak dwie inne nowele Kinga, które z powodzeniem przeniesiono na ekran: „Skazani na Shawshank” i „Ciało” (zekranizowane jako „Bądź przy mnie”). Jedyna różnica jest taka, że scenariusz do „Dobranego małżeństwa” King napisał osobiście, a z tym, jak wiemy, król grozy nie zawsze radzi sobie równie dobrze.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Dobranego małżeństwa”:

Tematy: , , , ,

Kategoria: film